Video

Publikováno 12. prosince 2012 | -vb-

0

Nikon sází na kreativitu

Právě kreativita je hlavní devizou 24,1Mpix stroje s obrazovým procesorem Expeed 3, skýtající mu vysokou citlivost (základní rozsah ISO 100 až 6 400 se dá rozšířit až na 25 600) jakož i rychlost (snímá rychlostí pětkrát za vteřinu, a to v jakémkoliv nastavení fotoaparátu; video ve Full HD natáčí rychlostí 60 snímků za vteřinu). Nejnápadnějším prvkem je výklopný a otočný displej (3“/7,5 cm), který přímo vybízí k pořizování snímků z méně stereotypních úhlů pohledu, přičemž méně zkušeného uživatele vede k pořízení zajímavého záběru důkladná interaktivní nápověda. Ta nabízí i řadu efektů, jež se dají uplatnit jak při pořizování statických obrázků, tak videa. Oblibu jistě získají režimy směřující k vytvoření co nejkvalitnějšího snímku i za horšího osvětlení, ať už v rámci sériového snímání s následným výběrem nejlepšího záběru, či vytvořením takového snímku výpočtem z dat pořízených z několika po sobě jdoucích fotografií, jež se uplatní jak v podobě HDR (statický snímek stvořený na základě více fotografií s různě nastavenou expozicí), tak při úsilí o ideální záběr rychle se pohybujících objektů. Unikátní systém zaostření se opírá o 39 zaostřovacích bodů a devět snímačů křížového typu. Získané fotografie se dají snadno sdílet, Wi-Fi adaptér je dokáže přenést do dalších chytrých mašinek na bázi Android i iOS a případně prostřednictvím speciální aplikace rovnou je odeslat na sociální sítě, navíc dovolí chytrému mobilu či tabletu zrcadlovku dálkově ovládat. Základní sestava stojí 21 390 Kč. V  příslušenství zaujme dálkový ovladač, který se vyhnul omezením infračerveného paprsku, neb zvolil přenos povelů prostřednictvím rádiových vlna. V nabídce objektivů přibyl Nikkor AF-S 70-200 mm f/4G se stabilizací obrazu za cca 32 00 Kč.

Rozrostla se také nabídka CSC fotoaparátům (Compact System Camera, „bezzrcadlovka“), oslovující náročnější uživatele. 14,2 Mpix model poskytne ISO 100 až 6400, což je dvakrát více než předchozí modely. I zde se činí vylepšený procesor Expeed 3A schopní bleskového zpracování dat, zdokonalení se dočkala mechanická závěrka testovaná na 100 000 cyklů. Nabízí se účinný zaostřovací systém se 73 fázovými ostřícími body s detekcí kontrastu, potěší i režim zpomaleného záběru, který se dá nastavit na snímání ještě před stisknutím spouště: obraz na displeji/hledáčku se přitom až 5x zpomalí a volba ideálního snímku je tak mnohem jednodušší. 

Funkce Smart Photo selektor pak automaticky vybere pět nejlepších snímku z dvaceti pořízených „na jeden zátah“. Video se snímá rychlostí 60x za vteřinu i ve Full HD rozlišení. Také zde se dá připojit Wi-Fi adaptér zprostředkující internetové hrátky. Fotoaparát potěší i hardwarově, přibylo ovládací kolečko pro nastavování režimů. Základní sada se zoomovacím objektivem stojí 20 990 Kč.

 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • Seriál:Audiobest
  • Test: Kamery do auta
  • Test: Stojanové reprosoustavy do 10 tisíc korun
  • Téma: Rádio před sto lety
  • HIGH FIDELITY
  • Profily


  UPOZORNĚNÍ PRO PŘEDPLATITELE STEREA & VIDEA:

  Od čísla 8/2018 převzala distribuci našeho časopisu pro předplatitele v České republice společnost Send předplatné, Ve Žlíbku 77/1800, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice, web  www.send.cz. Pro vás, předplatitele,  se tím kromě změny kontaktního místa nic jiného nemění. Časopis budete nadále dostávat poštou jako dosud.

  Logo a název STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1996.