Novinky

Publikováno 29. března 2017 | Redakce

0

Otázka pro…

V březnu byla spuštěna první fáze vysílání ve formátu DVB-T2. V aktuálním vydání našeho měsíčníku, který je již na stáncích, přinášíme materiál o tomto kroku doplněný testem set-top-boxů DVB-T2. Proto jsme oslovili zástupce ČT a TV Nova s dotazem týkajícím se nástupu nového TV formátu.

Otázka pro Alžbětu Plívovou, vedoucí komunikace a PR a tiskovou mluvčí České televize:
Kdy, v jaké kvalitě obrazu a zvuku a jaké programy bude ČT přenášet v tomto typu vysílání?

Česká televize je připravena postupovat podle Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání schválené Vládou ČR v loňském roce. Ta předpokládá přijetí legislativního rámce, podle kterého pak může ČT postupovat při výstavbě a provozu přechodové sítě multiplexu veřejné služby. Česká televize tedy spustí přechodovou síť multiplexu veřejné služby až po schválení potřebných legislativních norem, které se označují souhrnně jako tzv. diginovela a obsahují, kromě široce v současnosti tolik diskutované novely zákona č.127/2005 ZEK, i novelu zákona č.483/1991 Sb. o ČT. Ta upravuje základní provozní podmínky přechodového multiplexu ČT, včetně postupu pro získání potřebných vysílacích kmitočtů. Termín spuštění přechodové sítě multiplexu veřejné služby Českou televizí je tak závislý na dokončení legislativního procesu a nelze ho zatím stanovit. ČT bude v síti DVB-T2 distribuovat všechny své programy v HD rozlišení (1080p50, komprese HEVC). Zvuk stereo, případně alternativně i prostorový zvuk, pokud bude u konkrétního pořadu k dispozici.

Otázka pro Janu Ondrejechovou, mluvčí korporátního PR skupiny Nova:
Bude TV Nova přenášet své programy v tomto typu vysílání? Pokud ano, kdy a v jaké kvalitě obrazu a zvuku?

Reaguji na vaše dotazy k DVB-T2. Momentálně o vysílání v DVB-T2 jednáme, proto nemůžeme být konkrétnější. Níže posílám oficiální vyjádření za skupinu Nova k tomuto tématu: „Od Českých Radiokomunikací jsme obdrželi indikativní nabídku, na kterou jsme Českým Radiokomunikacím odpověděli. K obsahu vzájemné komunikace se však nebudeme vyjadřovat.“


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • EISA
   2018:
   Přehlídka žhavých uchazečů
  • Předpremiéry: 4K Ultra HD přehrávač Panasonic …
  • Test: Kapesní a stolní sluchátkové zesilovače do 13 tisíc korun
  • Co je co: Digitální asistentky se loudí i do našich obýváků
  • HIGH FIDELITY
  • Profily


  UPOZORNĚNÍ PRO PŘEDPLATITELE STEREA & VIDEA:

  Od čísla 8/2018 přebírá distribuci našeho časopisu pro předplatitele společnost Send předplatné, Ve Žlíbku 77/1800, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice, web  www.send.cz. Pro vás, předplatitele,  se tím kromě změny kontaktního místa nic jiného nemění. Časopis budete dostávat poštou jako dosud.
  Děkujeme za pochopení.

   

  Logo a název STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1996.