Bleskovky

Publikováno 1. dubna 2017 | Redakce

0

SleepPhones: Vyspěte se s ovečkou

Mezi výrobky oceněnými letos na výstavě CES (CES Innovation Awards 2017) se našla i plyšová hračka. Její první verze má podobu ovečky jménem Dozer, nelze vyloučit, že v případě mohutného zájmu dojde časem též na medvídky či jinou zvěř. Samozřejmě že nejde jen tak o nějakého obyčejného plyšáka, který dojal odbornou porotu vzpomínkou na staré dobré batolecí časy: Ovečka má v bříšku docela pokročilou elektroniku s operačním systémem, bluetoothovým modulem, dobíjecím akumulátorem a hudebním přehrávačem. Dozer je zatím prototyp, finální verze dokáže sledovat spací návyky mrňouse (ale koneckonců jakéhokoliv infantila, proč se omezovat tak třeskutým mládím), tedy podobně jako „spánkové“ aplikace v mobilech či hodinkách měří fázi spánku na základě chvění (možná i ultrazvuku), ale rozezná třeba i míru stisku (kdy je mrně pohodově uvolněné, či právě zažívá pocit úzkosti) a nejenže tyto postřehy zaznamenává do tabulek a diagramů, ale odesílá je bezdrátově rodičům do příslušné aplikace v mobilu či tabletu, mohou tedy sledovat jak průběh spánku, tak statistiku dob usínání a probouzení atd. Nedosti na tom, zabudovaný přehrávač pouští spáči do usínání libé melodie a je schopen rozeznávat jeho oblíbené skladby, dokonce i tříděně podle nálady, takže třeba při křečovitém držení plyšáka v okamžiku úzkostnějšího stavu mysli zvolí Dozer uvolňující ukolébavku (nepředpokládáme, že by naopak uvolněnému kojenci zlomyslně ovečka přehrávala soundtrack filmu Psycho). Ovečka pochází z produkce firmy SleepPhones, již založila před zhruba osmi lety manželská dvojice a v USA se záhy prosadila hitem v podobě čelenky se zabudovanými sluchátky. Kromě přehrávání hudby při joggingu totiž slouží především sledování spánku. Ovečka Dozer má šanci na podobný úspěch, na trhu by se měla objevit v polovině letošního roku nejen v bezdrátové verzi, ale i v trochu méně praktickém a funkčně omezením kabelovém provedení. Ceny zatím neznáme, ale jistě budou vyšší než ty, za které se prodávají spací čelenky: ty jsou rovněž ve verzi s drátovým připojením za cca 40 USD (1 000 Kč), zatímco bezdrátová „plnohodnotná“ čelenka vyjde na necelých 100 USD (kolem 2 500 Kč), lze tedy přepokládat, že „plnohodnotná ovečka“ bude plyšák za všechny prachy. Podrobnosti najdete na firemních stránkách www. sleepphones.com.


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • Seriál:Denon Store
  • Test: Letošní řada televizorů Samsung
  • Téma: EISA 2018–2019, vyhlášení výrobků z oboru audio, video, Hi-Fi a mobilní elektronika
  • HIGH FIDELITY
  • Profily


  UPOZORNĚNÍ PRO PŘEDPLATITELE STEREA & VIDEA:

  Od čísla 8/2018 převzala distribuci našeho časopisu pro předplatitele v České republice společnost Send předplatné, Ve Žlíbku 77/1800, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice, web  www.send.cz. Pro vás, předplatitele,  se tím kromě změny kontaktního místa nic jiného nemění. Časopis budete nadále dostávat poštou jako dosud.

  Logo a název STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1996.