Audio

Publikováno 17. dubna 2017 | Miroslav Láb

0

Zase ten Marconi…

Bang & Olufsen, to je trochu jiná liga! Zatímco při testu sportovních sluchátek JBL jsem se ploužil na kole Českým rájem, tak s Beoplay H5 bych měl vyrazit na lyže aspoň do Savojských Alp. Nějak to nevychází…

Sluchátka Bang & Olufsen H5 skutečně vypadají hezky. Ve firmě sluchátkům a bezdrátovým systémům přikládají takový význam, že mají vlastní internetové stránky Beoplay. H5 nejsou tak atraktivní, jako byla designově ohromující první B&O sluchátka Earphone – „prostě“ Bluetooth in-ear sluchátka, chcete-li bezdrátové špunty. H5 jsou rozměrnější a díky tomu mohou mít elektrodynamické měniče relativně velké membrány o průměru 6,4 mm. V příslušenství sluchátek dostanete redukce do zvukovodu různých rozměrů, jedna téměř standardní sada Silicone a jedna sada Comply Sport – to jsou pěnové redukce s vlastní, přídavnou membránou, vylučující průnik vlhka nebo nečistoty do měniče. Posledním příslušenstvím je nabíjecí kostka s USB kabelem. Sluchátka jsou vzájemně propojena poddajným kablíkem s elegantním textilním opletením, propojovací kabel je přerušen ovladačem s vestavěným mikrofonem. Opletení a záslepky s logem B&O můžete mít ve třech barvách. Jako převážná většina Bluetooth sluchátek jsou i H5 určena pro vedení kablíku za krkem, při odložení se měniče vzájemně spojí magnety systémů jako náhrdelník a sluchátka se navíc automaticky vypnou. Magnety jsou šikovně využity i při nasazení měničů do nabíjecí kostky, zaručují propojení nabíjecích kontaktů. Sluchátka vložíte do prolisů v kostce a magnety je přitáhnou na kontakty. Na každém sluchátku je jeden kontakt, takže měniče musí být v kostce oba. Indikaci stavu nabíjení na kostce zajišťuje vícebarevná LEDka. LEDka na levém sluchátku indikuje modře funkci, blikáním párování se zdrojem signálu a rudě vybité baterie.

Hrají tak, jak si je nasadíte
Sluchátka jsou plně kompatibilní s iOS a prostřednictvím aplikace Beoplay, komunikují s mobily i tablety a lze je ovládat i prostřednictvím Apple Watch. Díky všesměrovému mikrofonu, který je umístěn v ovladači, lze s jejich pomocí přijímat telefonní hovory. Když posloucháte slušné nahrávky, nic jim nechybí, podmínkou kvalitního zvuku je výběr vhodné redukce: Pokud sluchátka drží pevně ve zvukovodu, a to je základní podmínka pro možnost volného pohybu, je i hlubokých basů dostatek. Malá redukce drží lépe v uchu, ale prostor za ní směrem do hlavy není velký, basů je málo, výšky a středy jsou zdůrazněny. Při vhodné redukci je spektrum vyvážené a nezkreslené. Při poslechu z počítače s redukcemi Silicone už mi při pohybu v uších příliš nedrží. K tomu jsou ideální redukce Comply Sport, díky povrchu drží v uších jako přibité, i když výšek je nepatrně méně. Avšak při běhu nebo při jízdě „na něčem“ jsou tyto mini prohřešky zcela zanedbatelné. H5 hrají opravdu znamenitě.

B&O BEOPLAY H5: 6 700 Kč
Rivalové: Apple AirPods (4 990 Kč); Bose SoundSport Wireless Pulse (6 290 Kč); Monster ROC Sport SuperSlim Wireless In-Ear (5 800 Kč); Audio-Technica ATH-ANC40BT (5 400 Kč)


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • EISA
   2018:
   Přehlídka žhavých uchazečů
  • Předpremiéry: 4K Ultra HD přehrávač Panasonic …
  • Test: Kapesní a stolní sluchátkové zesilovače do 13 tisíc korun
  • Co je co: Digitální asistentky se loudí i do našich obýváků
  • HIGH FIDELITY
  • Profily


  Vážení předplatitelé,

  velmi se Vám omlouváme za o týden opožděné doručení čísla 7/2018. které bylo způsobeno vážnými technickými problémy na straně společnosti A.L.L. Production, s.r.o., zajišťující pro nás předplatitelský servis. Abychom těmto problémům do budoucna předešli, převezme od čísla 8/2018 distribuci našeho časopisu společnost Send předplatné, Ve Žlíbku 77/1800, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice, web  www.send.cz. Pro vás, předplatitele,  se tím kromě kontaktní adresy nic nemění, časopis budete dostávat poštou jako dosud.
  Děkujeme Vám za pochopení.

  Za vydavatele

  PhDr. Luboš Horčic
  jednatel a šéfredaktor

  Logo a název STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1996.