Audio

Publikováno 7. června 2017 | Redakce

0

DALI: Netradiční reprosestava

Hledáte sestavu pro domácí kino, která by dobře hrála hudbu, ale máte nízký rozpočet? Dánský specialista, patřící k pěti největším evropským výrobcům reproboxů, nabízí mnoho sérií. Nyní spojil tradiční kvalitu s lidovou cenou v nové řadě Spektor. Tvoří ji podlahový model 6, centr Vokal, surroundové modely 1 a 2. Sestava je vhodná pro menší místnosti do 20 m2 a není v ní subwoofer. Má to svůj smyl, 5.1 kanálová hudba v malém prostoru často trpí: basy ohromí mohutností, ovšem doznívají dlouho, tóny se slévají, chybí rychlost a přesnost, poslech brzy unaví. Základ kvalitní reprodukce jsou měniče, DALI navrhuje tzv. nízkoztrátové: lehká, pevná membrána a silný magnetický obvod zajistí bleskovou reakci i na slabý signál, převede ho bez zpoždění na akustickou energii. Membrána středobasových reproduktorů má typickou hnědočervenou barvu. Je papírová, zalisovaná dřevěná vlákna zvýší pevnost a potlačí vlastní rezonance. Zabarvení způsobí impregnace roztokem pryskyřice. Měkký gumový závěs zajistí rychlý i dlouhý zdvih. Měniče dokážou hrát hodně hlasitě, vyzáří i s malým průměrem nečekaně hluboké tóny. Výšková textilní kalota váží o 50 % méně než běžné typy. To znamená vyšší rychlost a preciznost (zvládne 26 kHz). Pro širší úhel vyzařování zapustili výškáč do mělké misky, drážky usměrní odražené kmitočty k posluchačům. Spektor 6 získává v testech výborné hodnocení, často lepší než o čtvrtinu dražší soupeři. Bezkonkurenční poměr hodnota/cena ale patří Spektoru 1, umožní i ve stereu neutrální, živou a věrnou reprodukci. Podrobné informace a testy najdete na www.dali-speakers. com. Cenu 32 670 Kč za sestavu považujeme za příznivou, získáte výborné ozvučení filmů i vstupenku do světa lepší audio reprodukce. Jednotlivé modely lze zakoupit i samostatně.

-MS-


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • Seriál:Denon Store
  • Test: Letošní řada televizorů Samsung
  • Téma: EISA 2018–2019, vyhlášení výrobků z oboru audio, video, Hi-Fi a mobilní elektronika
  • HIGH FIDELITY
  • Profily


  UPOZORNĚNÍ PRO PŘEDPLATITELE STEREA & VIDEA:

  Od čísla 8/2018 převzala distribuci našeho časopisu pro předplatitele v České republice společnost Send předplatné, Ve Žlíbku 77/1800, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice, web  www.send.cz. Pro vás, předplatitele,  se tím kromě změny kontaktního místa nic jiného nemění. Časopis budete nadále dostávat poštou jako dosud.

  Logo a název STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1996.