Nepřehlédněte

Publikováno 13. července 2017 | Redakce

0

LCD versus OLED

Jak dopadl vzájemný duel televizorů stejné značky, které se opírají o shodný základ, ale využívají technologicky odlišné principy zobrazení? To prozrazuje červencové vydání Sterea & Videa. Ale to není zdaleka jediný atraktivní článek z aktuálního Sterea & Videa 7/2017, o nějž by bylo škoda přijít. Tady je malá ochutnávka z jeho dalšího obsahu:

TEST: BLU-RAY A ULTRA HD BLU-RAY PŘEHRÁVAČE

Jste maximalista, který požaduje jen tu nejvyšší technickou kvalitu videoobrazu? Nebo se jen poohlížíte po vhodném náhradníkovi za dosluhující DVD či CD přehrávač? Pak si určitě nenechejte ujít tento test, jenž podrobně přibližuje současné BD přehrávače LG, Philips, Samsung a Sony i jejich nově nastupující Ultra HD sourozence značek LG, Panasonic a Sony, kteří poskytují obraz nejen s čtyřnásobně vyšším rozlišením, tj. 3840 x 2160 bodů, ale podporují rovněž jeho rozšířený barevný a dynamický rozsah. Test se věnuje v samostatných oddílech i funkci přístrojů v úloze přehrávačů zvukových disků, audio, foto a videosouborů z externích pamětí i jejich webovým schopnostem.

TEST: TICHO NAD ZLATO, ANEB SLUCHÁTKA S AKTIVNÍM POTLAČENÍM HLUKU

Poslouchat pouze reprodukovanou hudbu či řeč bez rušivého hluku okolí, ať už v dopravních prostředcích či jiném rušném prostředí, lhostejno zda v interiéru či v exteriéru, umožňují speciální sluchátka, jejichž elektronika snímá okolní hluk a jeho inverzí do protifáze ho částečně vyruší. Jak úspěšně si poradily s okolním hlukem sluchátka značek AKG, Audio-Technica, Bang & Olufsen, Bose, Denon, JBL a Sennheiser v cenovém rozpětí 7200 – 10 800 Kč? A jak kvalitně hrají? Přečte si!

TEST: ŠEST NA VRCHOLU

Dokážou špičkové mobily už plně zastat roli skutečně kvalitního obrazového záznamníku? A co vše dovedou? Na tyto i četné další otázky odpovídá detailní test foto a videoschopností  chytrých telefonů značek Google, Honor, HTC, Huawei, LG a Samsung,  který pro prázdninové Stereo & Video připravil Ondřej Neff. Ostatně jeho obrazový doprovod si můžete podrobně prohlédnout i na těchto stránkách.

Ale tím výčet lahůdek, které přináší Stereo & Video 7/2017, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představují mj. fotoaparát Fujifilm instax mini 9, 4K Ultra HD televizor Hisense H70NU9700, 4K Ultra HD videoprojektor JVC DLA-Z1E, reproduktorové soustavy Acoustic Energy AE100, Indiana Line Tesi 560, pračka LP desek Pro-Ject VC-S, předzesilovač Pro-Ject Pre Box S2 Digital a bezdrátové reprosystémy Bose Soundlink Revolve, Revolve+ a Color II. V rubrice High Fidelity jistě zaujme příznivce věrné reprodukce bezdrátový síťový přehrávač Oppo Sonica DAC, CD/SACD přehrávač McIntosh MCD550, integrovaný zesilovač McIntosh MA6700 či reproduktorové soustavy Xavian Calliope.

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 7/2017 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování. Na výběr jsou hned čtyři atraktivní varianty jeho celoročního předplatného:

Tags:


O autoroviNení možné vkládat příspěvky.

Zpět nahoru ↑