Který model ze současné řady LCD a OLED televizorů LG..." /> Buďte v obraze! – Stereo&Video

Nepřehlédněte

Publikováno 1. srpna 2017 | Redakce

0

Buďte v obraze!

Který model ze současné řady LCD a OLED televizorů LG by mohl optimálně uspokojit vaše nároky? Jak si co nejlépe vybrat systém ozvučení domácího kina či svého osobního digitálního audioprůvodce? Jak dopadl duel systémových fotoaparátů Canon EOS M3 a Panasonic DMC-GX80? Na všechny tyto otázky – ale i mnohé další – přináší odpověď srpnové Stereo & Video 8/2017.

Tady je malá ochutnávka z jeho obsahu:

TEST: SOUČASNÉ ŘADY LCD A OLED TELEVIZORŮ LG

Jihokorejská společnost LG je momentálně jediným producentem obrazovek OLED, které od ní odebírají i všichni ostatní výrobci televizorů OLED. Ačkoli přijímače OLED patří k jejím majstrštykům, nezanedbává ani klasické LCD typy. Dokladem je letošní inovace jejich obrazovek, opírající se o technologii Nano Cell. Těmito obrazovkami však zatím osazuje pouze nejvyšší modely nynější řady LCD televizorů, zatímco u nižších využívá jinou firemní specialitu, v tomto případě ovšem poněkud kontroverzní, kterou jsou obrazovky typu RGBW. Připomeňme, že v nich každou druhou trojici barevných bodů RGB, vytvářejících jeden obrazový bod, nahrazuje jediný bílý bod (W). Test, přibližující stěžejní vlastnosti současné řady LCD a OLED televizorů LG i funkční a kvalitativní rozdíly mezi jejími jednotlivými členy, by proto neměl uniknout nikomu, kdo uvažuje o koupi přijímače této značky. S jeho pomocí si totiž dokáže lépe vybrat z velké množiny aktuálních modelů ten, který nejlépe splní jeho požadavky.

TEST: OSOBNÍ DIGITÁLNÍ AUDIOPŘEHRÁVAČE

Audiozáznamy sice dnes přehraje i každý chytrý telefon, ale náročnější audiofily kvalita jeho reprodukce obvykle neuspokojí. Jejich představy o věrném zvuku dokážou zpravidla naplnit až digitální audiopřehrávače s vysokým rozlišením. Test přibližuje šest takových kapesních přístrojů značek Astell & Kern, Fiio, Hifiman, Onkyo a Pioneer, prezentujících zvuk z interní paměti i streamovaný po wifi či Bluetooth. Nezabydlí se některý z nich i v kapsičce vaší košile?

LEXIKON: DOMÁCÍ KINO V PRŮBĚHU ČASU

Vystačíte při sledování televizoru jen se stereofonním zvukem, nebo dáváte přednost prostorovému zvuku, jaký znáte z kin? Protože během minulých let bylo postupně vyvinuto a do praxe zavedeno několik způsobů prostorového ozvučení, lze si dnes vybrat ten, jenž nejlépe vyhovuje konkrétním prostorovým a provozním podmínkám i stavu vaší peněženky. Článek přibližuje výhody i případné slabiny jednotlivých řešení a jejich typické reprezentanty. Navazující minitestík se pak zaměřuje na instalačně nenáročné zvukové lišty, tzv. soundbary, značek LG, Philips, Samsung a Sony, které lze snadno položit ke každému televizoru.

KDO S KOHO: CANON EOS M3 VERSUS PANASONIC DMC-GX80

Mají výměnné objektivy, ale postrádají sklopné zrcátko průhledového hledáčku. Ano, jsou to tzv. bezzrcadlovky, které zachovávají funkční výhody zrcadlovek, aniž by se musely vzdát malých rozměrů kompaktů. Který z těchto dvou cenově kamarádských systémových modelů nasbíral ve vzájemném vícekolovém souboji víc bodů? Přečtete si!

Ale tím výčet lahůdek, které přináší Stereo & Video 8/2017, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představují mj. cenově zajímavý OLED televizor Philips 55POS9002, 4K Ultra HD videoprojektor Benq X12000, hybridní radiopřijímače Hama DIR3500 a 3600, AV přijímače 7.2 Onkyo TX-NR575 a TX-RZ720, mikrosystém Madison MAD TA-20BT, soundbar Cabasse Stream Bar, stereofonní wifi zesilovač Fonestar WA-225W, bezdrátové reprosystémy Gogen BPS686, BPS733 a Devialet Gold Phantom, stereofonní předzesilovač Advance Acoustic PX1, výkonový zesilovač Advance Acoustic BX1, digitálně analogový převodník iFi Nano iOne, bezdrátová sluchátka JBL E55BT, dynamická sluchátka Beyerdynamic DT1770 Pro a DT1990Pro či osobní digitální přehrávač iBasso DX200. V rubrice High Fidelity určitě zaujme příznivce věrné reprodukce sestava Cyrus, složená z CD přehrávače CDi, streameru Xa, integrovaného zesilovače 8 R2 DAC a externího zdroje PSX R2, stejně jako reproduktorové soustavy Arendal 1723 Monitor, ProAc Response DB3 či Pylon Audio Diamond 28.

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 8/2017 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování. Na výběr jsou hned čtyři atraktivní varianty jeho celoročního předplatného:

Tags:


O autoroviNení možné vkládat příspěvky.

Zpět nahoru ↑