Audio

Publikováno 22. srpna 2017 | Miroslav Láb

0

Za ty prachy to hraje dobře!

Firma Lamax Electronics je zajímavá produkcí levných, a přesto sympatických a příjemně fungujících přístrojů a zařízení. Zařízení s jejím logem jsou produkována na Dálném východě, vhodný výběr dodavatele, inteligentní specifikace požadavků při zadání a důkladná kontrola však zaručují u výrobků této značky (kamery pro sport i do auta, audiotechnika) nadstandardně milý poměr užitná vlastnost/cena.
Bluetooth sluchátka Elite E-1 je náhlavní model relativně malých rozměrů. Nevelké polstrované náušníky z umělé kůže sedí docela pohodlně na ušních boltcích. Menší rozměr usnadňuje po složení měničů pod mostní třmen snadné přenášení i ve větší kapse. Měniče jsou usazeny v jednoduchých plechových kardanových závěsech, spojených polstrovaným mostem. Levé sluchátko obsahuje kompletní elektroniku, včetně přívodních zásuvek USB pro nabíjení a 3,5mm jack zásuvky pro kabelové připojení. V blízkosti zásuvek je i vstupní otvor mikrofonu a indikační vícebarevná LEDka. Ovládání funkcí a nastavení hlasitosti se provádí pohyblivou zadní stěnou levého sluchátka. Stiskem vpřed a vzad se reguluje hlasitost nebo krátkým stiskem přeskakují tracky, stiskem horní hrany podle délky stisku se sluchátka zapínají a volí funkce Bluetooth synchronizace nebo přijmutí telefonního hovoru. Součástí balení sluchátek je dostatečně pevný transportní obal, nabíjecí micro USB kabel a 1,2 m dlouhý signálový kabel 3,5mm jack/jack. Běžec na dlouhou trať Bezdrátová synchronizace se zdrojem signálu je bezproblémová a je otázkou okamžiku. Prakticky jednodušší než sledovat indikační LEDku, která je na světle méně zřetelná, je řídit se zvukovými signály ve sluchátku. Spárování s MacBookem, iPhonem a iPadem nedělalo problémy. Po zasunutí jacku signálového kabelu se elektronika sluchátek automaticky vypne a sluchátka jsou v pasivním módu. Při pasivním, kabelovém provozu reprodukce nepostrádá dostatek basů, pásmo základních kmitočtů je vyrovnané a ani výšek není nedostatek. Reprodukce je pozorovatelně nezkreslená a nemá plechový nádech charakteristický pro tuto cenovou třídu. Přechodem na bezdrátový přenos se reprodukce znatelně nezmění. Přestože jsou Elite E-1 levná sluchátka zamýšlená především jako outdoorová, jejich reprodukce považuji za velmi dobrou. Přitom je můžete na jedno nabití poslouchat až dvacet hodin, a to už většina mobilů zmlkne (při běhu pravděpodobně i majitel).

LAMAX BEAT ELITE E-1: 2 490 Kč
Rivalové: Marshall Major II Bluetooth (2 990 Kč)


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • EISA
   2018:
   Přehlídka žhavých uchazečů
  • Předpremiéry: 4K Ultra HD přehrávač Panasonic …
  • Test: Kapesní a stolní sluchátkové zesilovače do 13 tisíc korun
  • Co je co: Digitální asistentky se loudí i do našich obýváků
  • HIGH FIDELITY
  • Profily


  Vážení předplatitelé,

  velmi se Vám omlouváme za o týden opožděné doručení čísla 7/2018. které bylo způsobeno vážnými technickými problémy na straně společnosti A.L.L. Production, s.r.o., zajišťující pro nás předplatitelský servis. Abychom těmto problémům do budoucna předešli, převezme od čísla 8/2018 distribuci našeho časopisu společnost Send předplatné, Ve Žlíbku 77/1800, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice, web  www.send.cz. Pro vás, předplatitele,  se tím kromě kontaktní adresy nic nemění, časopis budete dostávat poštou jako dosud.
  Děkujeme Vám za pochopení.

  Za vydavatele

  PhDr. Luboš Horčic
  jednatel a šéfredaktor

  Logo a název STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1996.