Pak určitě nepřehlédněte unikátní detailní tabulko..." /> Plánujete nákup televizoru? – Stereo&Video

Nepřehlédněte

Publikováno 1. prosince 2017 | Redakce

0

Plánujete nákup televizoru?

Pak určitě nepřehlédněte unikátní detailní tabulkový přehled parametrů všech značkových televizorů na našem trhu (přesně 275), jenž obsahuje i mnohé důležité údaje, které sice zásadně ovlivňují kvalitu reprodukce, ale výrobci je běžně nezveřejňují či dokonce tají. Přehled tak informuje mj. i o typu obrazovky, způsobu jejího podsvětlení, poskytovaném jasu, bitové hloubce barev či skutečné snímkové frekvenci a nezapomíná ani na takové důležité provozní detaily, jakým je třeba počet programovatelných pozic časového spínače televizorů. Průvodní text pak neméně podrobně seznamuje s výbavou, vlastnostmi a možnostmi současných televizorů, přičemž si všímá i důležitých rozdílů mezi výrobky jednotlivých značek.

Že vám tento materiál, který vyšel v prosincovém Stereu & Videu 12/2017,  unikl? Žádný problém. Uvedené číslo si můžete objednat zde.

A tady je malá ochutnávka z jeho dalšího obsahu:

TEST: VLAJKOVÉ SMARTPHONY

Chytré telefony začínají být i inteligentní. Dokládá to osm špičkových modelů značek Apple, BlackBerry, Google, Huawei, Nokia, Samsung, Sony a Xiaomi, které test proklepl z různých funkčních hledisek s největším důrazem na jejich výkony v roli fotoaparátu, videokamery a audio a videopřehrávače. Jejich fotografické schopnosti (ale i neschopnosti) přitom názorně přibližuje v četných ukázkách. Přemýšlíte-li o nákupu některého z nich či se jen chcete dozvědět, co vše umějí, pak vám třináct stránek tohoto testu o nich poskytne velmi podrobné informace.

TEST: GRAMOFONY PRO VYBÍRAVĚJŠÍ

Klasické gramofony zažívají velký návrat. Poptávka po vinylových deskách a přístrojích pro jejich přehrávání neustále roste, a to napříč všemi generacemi. Gramofon se tak může stát i originálním vánočním dárkem. Jenže: jaký zvolit? S výběrem kvalitnějšího gramofonu střední cenové třídy pomůže jejich test, v němž se sešly modely značek Dual, Elipson, Pro-Ject, Rega a Thorens. Které z nich stanuly na nejvyšších příčkách? Přečtěte si!

CO JE CO: VYPALOVÁNÍ OBRAZOVEK

Příchod televizorů OLED opět vzkřísil otázku vypalování obrazovek. Je či není aktuální? Lze zjistit, které obrazovky k němu mají sklon? A jak se s tímto problémem vypořádávají současné technologie? Článek poskytuje odpověď nejen na tyto otázky, ale i na mnohé další.

Ale tím výčet lahůdek, které servíruje Stereo & Video 12/2017, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představují mj. OLED televizor LG 55EG9A7V, DVB-T2 přijímač Fuba ODE8510 T2 Stealth, přenosný televizor Lenco TFT-1028, 4K Ultra HD videokamera Panasonic HC-X1, integrovaný zesilovač Onkyo A-9150, reproduktorové soustavy Wharfedale Diamond 11.3, bezdrátová sluchátka Klipsch Reference Over-Ear Bluetooth a osobní úložiště Western Digital My Cloud Home. V rubrice High Fidelity příznivce věrné reprodukce určitě zaujme integrovaný zesilovač Rega ELEX-R, CD přehrávač C.E.C. CD5, digitálně analogový převodník a sluchátkový zesilovač Chord Hugo 2, subwoofer SVS PB16 Ulta či přenoska s pohyblivými cívkami ZYX Ultimate Airy S.

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? 

Tags:


O autoroviNení možné vkládat příspěvky.

Zpět nahoru ↑