Video

Publikováno 31. ledna 2018 | Redakce

0

BenQ: Dostupný 4K Ultra HD + HDR videoprojektor

BenQ, který je lídrem na trhu s DLP videoprojektory, rozšířil svůj repertoár o model schopný přinést obraz v ultravysokém rozlišení a naplňující standard vysokého dynamického rozsahu HDR, a to poprvé za cenu, která je patrně dostupná i průměrné domácnosti za doporučených 39 990 Kč. Projektor W1700 pracuje s inovativní DLP technologií s jedním 0,47″ čipem DMD. Kromě rozlišení 8,3 Mpix a funkce HDR se na kvalitě obrazu podílí exkluzivní firemní technologie CinematicColor spolu s barevným kolečkem RGBRGB pro přenos barev, pokrytí přes 93 % gamutu naplňuje standard Rec. 709. BenQ W1700 disponuje také technologií Digital Light Processing (oceněné před dvěma lety Oscarem od Academy Award of Merit), jež slibuje dlouhodobě vynikající obraz bez nutnosti údržby (technologií dnes oplývá 90 % digitálních kin světa). Další firemní technologie CinemaMaster Video+ využívá zdokonalených adaptivních pixelů na okraji obrazu a sofistikovaných algoritmů k dosažení perfektního zobrazení pleťových tónů, zatímco CinemaMaster Audio+ pečuje o zvukový výstup s bohatými basy a jemnými výškami.
Předností videoprojektoru je i kompaktní design se štíhlým profilem a nízkou hmotností, umístění v interiéru je snadnější i díky softwaru pro automatickou lichoběžníkovou korekci a 1,2× zoomu. Zájemci o povýšení projektoru na „smart“ mohou k němu připojit některý z HDMI adaptérů (ChromeCast, Amazon Fire TV stick či firemní BenQ Qcast/QCast Mirror) a následně využít projektor třeba k hraní on-linových počítačových gamesek či streamu TV pořadů a přímých přenosů.


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • EISA
   2018:
   Přehlídka žhavých uchazečů
  • Předpremiéry: 4K Ultra HD přehrávač Panasonic …
  • Test: Kapesní a stolní sluchátkové zesilovače do 13 tisíc korun
  • Co je co: Digitální asistentky se loudí i do našich obýváků
  • HIGH FIDELITY
  • Profily


  Vážení předplatitelé,

  velmi se Vám omlouváme za o týden opožděné doručení čísla 7/2018. které bylo způsobeno vážnými technickými problémy na straně společnosti A.L.L. Production, s.r.o., zajišťující pro nás předplatitelský servis. Abychom těmto problémům do budoucna předešli, převezme od čísla 8/2018 distribuci našeho časopisu společnost Send předplatné, Ve Žlíbku 77/1800, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice, web  www.send.cz. Pro vás, předplatitele,  se tím kromě kontaktní adresy nic nemění, časopis budete dostávat poštou jako dosud.
  Děkujeme Vám za pochopení.

  Za vydavatele

  PhDr. Luboš Horčic
  jednatel a šéfredaktor

  Logo a název STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1996.