Audio

Publikováno 20. března 2018 | -MS-

0

Sennheiser: Pecky s regulací basů

Při vybalení sluchátek IE 80 S překvapí devět párů náhradních ušních nástavců (earplugs). Mají tři velikosti a jsou ze tří různých materiálů. Sennheiser dobře ví, že právě nástavce rozhodují o pohodlnosti nošení a ručí za to, že při pohybu hlavou zůstanou špunty v uchu a zajistí správný objem reprodukce basů. Čím větší plochou se opírají o zvukovod, tím lépe, basy se neztrácejí. Výborné vlastnosti vykazují earplugs ze speciální pěny Comply, po zasunutí do ucha se trochu roztáhne a dokonale těsní. Útlum vnějšího hluku dosáhne skvělých 26 dB. Mimochodem proto si oblíbili profesionální hudebníci předchůdce (IE 80 bez „S“), uplatní se skvěle i na pódiu. Na druhé straně při jiném typu využití představuje velký útlum jisté riziko: neslyšíte-li včas přijíždějící kolo nebo auto, nestačíte správně reagovat. Pak se hodí další nástavce z běžného silikonu a silikonových lamel, jež propouštějí podstatně více vnějšího zvuku. Kromě výměny nástavců lze u modelu IE 80 S regulovat reprodukci basů v několika stupních, což je u špuntů velmi ojedinělá funkce. Nastavit basy dle potřeby jde samozřejmě snadno pomocí ekvalizéru v přehrávači. Ale pak neúměrně narůstá jejich zkreslení. Sennheiser před pár lety přišel s řešením: přiloženým šroubováčkem mechanicky mění těsnost sluchátek (kapslí), tím ovlivní průběh basů. Posílení začíná na 130 Hz, u 100 dosáhne +2 dB, u 50 +5 dB, na 30 Hz +8 dB – a je to slyšet! Kapsle mají konektor umožňující výměnu kablíku, ten se také vidí u špuntů málokdy. Zájemce si tak může například dokoupit kabel s mikrofonem a ovládáním smartphonů. Vysoká citlivost 103 dB/mW a nízká impedance 16 ohm činí z IE 80 S skvělého partnera ke všem smartphonům. Vyšší cenu (9 100 Kč) vynahradí přesná, čistá reprodukce, odolné provedení a flexibilita.


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • Seriál:Denon Store
  • Test: Letošní řada televizorů Samsung
  • Téma: EISA 2018–2019, vyhlášení výrobků z oboru audio, video, Hi-Fi a mobilní elektronika
  • HIGH FIDELITY
  • Profily


  UPOZORNĚNÍ PRO PŘEDPLATITELE STEREA & VIDEA:

  Od čísla 8/2018 převzala distribuci našeho časopisu pro předplatitele v České republice společnost Send předplatné, Ve Žlíbku 77/1800, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice, web  www.send.cz. Pro vás, předplatitele,  se tím kromě změny kontaktního místa nic jiného nemění. Časopis budete nadále dostávat poštou jako dosud.

  Logo a název STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1996.