Hifi

Publikováno 13. června 2018 | Redakce

0

DAC a sluchátkový zesilovač Sennheiser HDV 820

Novinkou na trhu elektronických komponentů s nejkvalitnějším zvukem je sluchátkový zesilovač s D/A převodníkem Sennheiser HDV 820, který sdružuje několik špičkových funkcí pro získání maximálně kvalitního zvuku. Audiofilský sluchátkový zesilovač je vybaven vysoce kvalitním D/A převodníkem ESS SABRE32 schopným zpracovat až 32 bit/384 kHz, zvládá přehrávání běžných a Hi-Res zvukových formátů, ale také přehrávání profesionálních souborů v DSD256 (Direct Stream Digital) s frekvencí 12,3 MHz. Po převodu do analogu je hudba zesilována a HDV 820 má celou vnitřní cestu signálu navrženu jako symetrickou.
Pro připojení sluchátek má Sennheiser HDV 820 několik druhů sluchátkových výstupů i odlišných konektorů, a proto k nim připojíte sluchátka s různým technickým i kvalitativním uspořádáním kabelů. Můžete zvolit nesymetrické („klasické“) i symetrické zapojení (přenos čtyřmi vodiči, s nižším šumem a rušením). V nabídce sluchátkových zdířek jsou dvě i pro nejnovější konektory Pentaconn, čtyřpólový jack o průměru 4,4 mm. Tento prostorově úsporný symetrický konektor (navržený firmou Sony původně pro nejkvalitnější, ale drobné přenosné přehrávače) se dle asociace JEITA stává nejnovějším standardem symetrických sluchátkových výstupů. Nechybí i klasičtější připojení jako 6,3mm jack a čtyřpinový nebo třípinový XLR.
Pro možnost využívat různé zdroje hudebního signálu (nejen PC) má HDV 820 k dispozici více digitálních vstupů (koaxiální S/PDIF i Toslink). Nejužívanějším pravděpodobně však bude USB vstup pro připojení počítače, na jehož HDD může být umístěno dostatek hudby v různých formátech, včetně těch kvalitativně nejvyšíích. V nabídce jsou i analogové vstupy, protože zesilovač pro sluchátka lze připojit i ke gramofonu či jinému zdroji analogového signálu. Vzhledem k tomu, že ovládání hlasitosti je funkční pro všechny analogové výstupy, nejen sluchátkové, ale i pro XLR na zadním panelu, lze Sennheiser HDV 820 využít i jako výjimečně kvalitní předzesilovač k externím koncovým zesilovačům.


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • Seriál: HiFiStyl
  • Test: Gramofony s phono předzesilovačem do patnácti tisíc korun
  • Téma: IFA Berlín
  • Téma: Stereo & Video 25 let s Vámi
  • HIGH FIDELITY
  • Profily


  UPOZORNĚNÍ PRO PŘEDPLATITELE STEREA & VIDEA:

  Od čísla 8/2018 převzala distribuci našeho časopisu pro předplatitele v České republice společnost Send předplatné, Ve Žlíbku 77/1800, 193 00 Praha 9 – Horní Počernice, web  www.send.cz. Pro vás, předplatitele,  se tím kromě změny kontaktního místa nic jiného nemění. Časopis budete nadále dostávat poštou jako dosud.

  Logo a název STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1994.