Bleskovky no image

Publikováno 1. května 2011 | Redakce

0

Digital+ spouští 3D demo kanál na satelitu ASTRA

Společnost SES ASTRA, součást satelitní společnosti SES (kód na burzách Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG), dnes oznámila, že španělský operátor Digital+ spustil 3D demo kanál na satelitu ASTRA. Nový demo kanál se jmenuje Canal+ 3D Demo a vysílá přes SES ASTRA na orbitální pozici 23,5 stupně východně (23,5°E) zdarma pro celou Evropu.

Jde o první 3D vysílání ve Španělsku a Digital+ spustil tento nový 3D kanál, aby umožnil instalačním firmám i prodejcům předvést možnosti 3D televizí před koupí zákazníkům. Kanál bude nabízet 3D obsah včetně upoutávek na celovečerní filmy a koncerty během dne, a ve vysoké kvalitě.

Spuštěním Canal+ 3D potvrdila společnost SES ASTRA svou vedoucí pozici na trhu 3D televizí. K dnešnímu dni satelitní operátor vysílá šest komerčních 3D kanálů včetně těch zcela prvních v Evropě. Je to BSkyB ve Velké Británii, Canal+ ve Francii, Sky v Německu, Viasat ve Skandinávii a Brava 3D a Penthouse 3D pro celou Evropu. Navíc společnost SES ASTRA nabízí vlastní 3D demo kanál, čímž se počet 3D kanálů, včetně komerčních a demo, dostává na celkové číslo osm.

Ferdinand Kayser, prezident a CEO společnosti SES ASTRA, k tomu řekl: „Těší nás, že Digital+ spustil svůj 3D demo kanál na satelitu ASTRA. Jakožto partner a poskytovatel technických služeb stále hledáme možnosti inovace u 3D technologií. To, že si španělský operátor placené televize vybral společnost SES ASTRA, jen prokazuje, jakou důvěru mají vysílací společnosti v Evropě v naše technické odborné znalosti a know-how. V souvislosti s rychlým nástupem 3D kanálů a vzrůstajícím prodejem 3D televizorů jsme si jisti, že se 3D brzy prosadí jako nová úroveň televize."

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • Test: True Wireless sluchátka do šesti tisíc korun
  • Kdo s koho: 4K Ultra HD Blu-ray přehrávače Panasonic DP-UB450EG-K vs. Sony UBP-X700
  • HIGH FIDELITY
  • Profily

   

  Název a logo STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1994.