Česká republika – země (televizorům) zaslíbená – Stereo&Video

Bleskovky no image

Publikováno 17. září 2011 | Redakce

0

Česká republika – země (televizorům) zaslíbená

Spotřebitelé v Česku kupují nejvíc levné televizory do 10 000 Kč, ale přitom se orientují na technologicky lépe vybavené modely. Alespoň tak to vyplývá ze statistiky agentury GfK. Tento trend vyplývá ze snížených finančních rozpočtů domácností na aktuální nákupy, vyvolaných obavami o budoucí vývoj.

Přesto je Česká republika zemí zaslíbenou plochým televizorům. Stále víc totiž likvidujeme staré klasické televizory a pořizujeme si místo nich nové ploché. Meziročně se u nás za období leden – květen 2011 prodalo o 18 % plochých televizorů víc než za stejné období loňského roku.

Na našem trhu jdou nejlépe na odbyt levné modely. V květnu stálo  64,7 % z prodaných LCD televizorů méně než 10 000 Kč. Ale zároveň se začínáme víc zaměřovat i na špičkové modely. Největší meziroční nárůst prodejů byl zaznamenán u televizorů s úhlopříčkou 127 cm a vyšší, a to o plných 67 %. Naopak o 9 % poklesl zájem o malé televizory s úhlopříčkou 36 – 39 cm. Zatím jen zvolna začínáme vyhledávat 3D televizory. V květnu 2011 bylo vybaveno technologií 3D jen 2,9 % z prodaných LCD televizorů a 16,8 % plazem. Avšak u LCD televizorů s úhlopříčkou 127 cm a vyšší to bylo už 41,2 %.

 

 

 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑