Bleskovky no image

Publikováno 2. října 2011 | Redakce

0

M77 Group koupila Skylink

Největší české a slovenské satelitní platformy spojené v jednu skupinu

Luxembourg, 30. Září 2011

V Luxembourgu situovaná společnost M77 Group – dceřiná společnost M7 Group – získala Skylink, největšího DTH operátora v České republice a na Slovensku. Akvizice značky Skylink následuje po akvizici značky CS Link, která proběhla začátkem tohoto roku. Skylink byl prodán firmou Menghem, která je vlastněna skupinou soukromých investorů. Akvizice Skylinku, rychle rostoucí DTH platformy, zabezpečí konsolidaci trhu ve vícekanálových TV v České a Slovenské republice. Platformy Skylink a CS Link společně poskytují služby pro více než 2,1 mil. domácností s rostoucím počtem uživatelů HD. Obě společnosti vysílají prostřednictvím satelitu Astra3 23,5 stupně na pozici, která je též používána v krajinách Beneluxu.

Jaromír Glisník, výkonný ředitel Skylinku, se vyjádřil: „ Toto je výborná správa pro zákazníky Skylinku, kteří se tímto stávají součástí mezinárodní DTH skupiny se silným fokusem na HD. Skylink měl možnost rychle růst v posledních letech a já věřím, že tento růst bude pokračovat i nadále."

Kees Fäber za M77 řekl: „ Jsme potěšeni akvizicí Skylinku, zvlášť po naší akvizici CS Linku začátkem tohoto roku. Jsme přesvědčeni, že trh bude nadále růst v České i Slovenské republice. Tato akvizice podporuje naši expanzi v Evropě a pomůže nám rozšířit naši DTH strategii pro více zemí. Z důvodu našeho zájmu v tomto trhu vítáme Skylink a jejich zkušenosti a kvalitu."

CORPIN/ Rothschild vystupoval jako exkluzivní finanční poradce a Kocián Šolc Balaštík jako právní poradce pro Menghem v této transakci.

O platformě Skylink:

Skylink je největší Direct to Home – Satellite TV (DTH) operátor v počtu zákazníků v České a Slovenské republice. V současné době má více jak 1,5 mil. zákazníků.

O M77 Group:

M77 Group S.A. má sídlo v Luxembourgu. M77 Group je dceřinou společností M7 Group a je aktivní na trhu Direct to Home v centrální Evropě.

 

 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑