Philips ukolébá i Androida – Stereo&Video

Bleskovky no image

Publikováno 26. října 2011 | Redakce

0

Philips ukolébá i Androida

 

Philips se jako první výrobce dovtípil, že nejen jablkem živ jest spotřebitel, a začal vyrábět i dokovací reproduktory Fidelio pro „Androida“, jež si rozumí se smartphony s tímto operačním systémem (potažmo každý tenký mobil s Bluetooth a microSD vstupem). Musel se ovšem poprat se dvěma úskalími, podíváme se na ně postupně.       

Jednak současný konektor USB nenabízí 30 pinů (jako porty applovských přehrávačů): po nasazení se sice mobil začne spořádaně nabíjet, není už však kudy vést audio stopu. Proto Philips vybavil reproduktorovou kolébku přijímačem Bluetooth a naučil ji snadnému párování s mobilem: při zasouvání do kolébky se uživatel nemusí už prakticky o nic starat, vše proběhne automaticky.

Druhým úskalím je, že na rozdíl od iPhonu (iPodu touch), který má slot vždy uprostřed dolní hrany, jiné značky mobilů jsou „každý pes, jiná ves“, jednou na boku, jindy dole, ale ne vždy uprostřed… Philips se s tím vyrovnal graciézně: patentoval si systém, ve kterém je podstavec na microUSB dvojnásobně pohyblivý: jednak se může posouvat doleva či doprava, jednak se samotný dá otáčet kolem své osy, jinými slovy, v podstatě se vždy dá najít poloha, díky níž lze mobil snadno nasadit a ukotvit v příhodné pozici uprostřed dokovací jednotky: podle možnosti v horizontální či vertikální poloze. Důmyslné řešení spolu s tradičně skvělým designem dělají z dokovacích reprosoustav Philips vítaný doplněk jak do ložnic na noční stolek (model AS111 s budíkem, cena se odhaduje na 1 990 Kč), tak obýváku či kanceláře (Fidelio AS851 za cca 4 990 Kč je s 30W výkonem) či dokonce na cesty (AS351 za zhruba 3 190 Kč je vybaven otvorem pro externí baterie a oplývá linkovým vstupem pro analogové připojení dalšího přehrávače). Profily připravujeme do některého z příštích čísel našeho časopisu.

 

 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑