Bleskovky no image

Publikováno 13. listopadu 2011 | Redakce

0

Odborníci potvrzují: 3D notebook od LG nebliká

Společnost LG Electronics (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v informačních technologiích, získala certifikaci od evropské certifikační autority – společnosti TÜV, na svůj notebook s 3D displejem. Certifikace potvrzuje, že 3D displej notebooku LG nebliká.

Německý TÜV certifikoval model LG A530. Ani při sledování 3D obrazu displej notebooku nijak nebliká, nabízí jasný, ostrý a přirozený obraz. Někteří výrobci používají technologie, při kterých 3D obraz bliká. Sledování takového obrazu pak není příjemné – bolí z něj hlava a oči jsou zbytečně namáhané. Notebook LG je první na světě, který takovou certifikaci získal.

„Svým zákazníkům nabízíme 3D obraz, který je ostrý, jasný a na sledování příjemný. Certifikace TÜV to potvrzuje. LG je průkopníkem 3D technologie Film Patterned Retarder, zvané LG CINEMA 3D, která nabízí nejpříjemnější 3D obraz, což potvrzují jak certifikace nezávislých autorit, tak vítězství ve srovnávacích testech," uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

LG používá pro zobrazení 3D technologii Film Patterned Retarder (FPR). Displej má Full HD rozlišení 1920 × 1080 bodů. Na rozdíl od „závěrkových" brýlí, které zatmívají oči, netrpí tato technologie snižováním jasu. Sledování filmů, hraní her i prohlížení fotografií je tedy mnohem příjemnější.

Notebook LG A530 byl představen v Koreji před dvěma měsíci. Na místním dynamickém trhu se stal okamžitě nejprodávanějším produktem v segmentu 3D notebooků. V příštích měsících bude notebook dostupný i ve zbývajících částech světa, na český a slovenský trh se bohužel tento model prozatím nedostane.

 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑