Audio

Publikováno 29. listopadu 2011 | Jan Kuja

0

MP3 přehrávač PHILIPS GOGEAR MUSE

Oháčkovaná a očárkovaná písmena vynechává nebo nahrazuje čínskými znaky, takže titulky jsou téměř nečitelné. Nepříjemnou vlastností stroje je také skutečnost, že se po promítání některých filmů zasekne. Alespoň to dělal náš testovací kus, který však byl určen přímo k prodeji (nešlo tedy o předprodukční vzorek, kde se dají podobné chyby očekávat a omluvit). Třetí, už méně podstatná výtka směřuje k ovládacím prvkům. Předchozí verze přehrávač Muse (která se pro jistotu jmenovala také Muse), měla kolébku pro hlasitost jasně označenu symboly plus a mínus. V nové verzi ji Philips nahradil dvěma tlačítky se symbolem šipky doleva a doprava. Nikdy tak nevíte, zda budete zesilovat nebo ztlumovat. Na displeji se také ne vždy objeví příslušný grafický ukazatel. Dotykový displej je samozřejmě odporový a o nějakém komfortním ovládání jako u iPodu touch nemůže být ani řeč. Tlačítko pro nahrávání z rádia je na displeji tak malé, že se vám jej na poprvé zmáčknout určitě nepodaří. Tolik k nedostatkům, teď přednosti.

Cena, šikovné rozhraní a výbava

Ve verzi s 8GB interní pamětí koupíte Muse už za necelé dva tisíce. To se vám samozřejmě u iPodu touch nepovede. Na značkový přehrávač je to velmi dobrá cena. Netradičně a přitom účelně je vymyšleno uživatelské prostředí. Například výběr skladby nebo alba lze provést hned několikerým způsobem. Obrazovka je rozdělena na tři sloupce. V jednom listujete alby, v druhém interprety a ve třetím jednotlivými skladbami. Podle toho, jak ve sloupci měníte položky, mění se i údaje v ostatních sloupcích. Takže například když najedete na MIG 21, objeví se vám v prostředním sloupci všechna alba a v pravém abecedně seřazené skladby. K dispozici je však samozřejmě i stromová struktura adresářů a „applovské“ listování přebaly alb. Pokud jsou data uložena na micro SD kartě (podporováno je až 32 GB), ihned po zapnutí se integrují do hudební i filmové knihovny. Pro hlasitý odposlech se nám osvědčil zabudovaný reproduktor. Výkonem se hodí i pro sledování filmů i pro orientační poslech hudby třeba při letním putování se stanem. Kladné body získává Philips i za podporu bezztrátového formátu (FLAC). Přehrávač má i samostatnou volbu pro audioknihy, které lze při reprodukci zpomalovat, zrychlovat a zakládat záložkami.

V bohaté výbavě přehrávače najdete i čtečku textů TXT. Ta na rozdíl od titulků češtinu podporuje. Rádio má 20 pamětí a je vybaveno funkcí RDS (radio text, informace o stanici, jméno stanice). Lze je poslouchat přes sluchátka i přes integrovaný reproduktor. Ladí relativně spolehlivě, do paměti však občas uloží místo stanice i pouhý šum. Nahrávka ve formátu MP3 je kvalitativně srovnatelná s originálem. Také diktafon funguje výborně. Zajímavou funkcí je hlídač zdravého poslechu. Měří vám, jak dlouho posloucháte, která skladba byla nejhlasitější atd. Navíc lze nastavit omezení hlasitosti tak, aby nedošlo k poškození sluchu. Bez problémů funguje i prohlížení obrázků. Muse zvládne i fotografie s rozlišením 12 Mpix. Na jejich zobrazení si však pár sekund počkáte. Zoomovat obrázky je možné stejným pohybem prstů jako u Applu.

Proč ho koupit?

Jeden z mála MP4 přehrávačů, který nabízí slušný displej, poradí si s většinou video formátů a kompromisně zvládá i titulky. Kvalita provedení vás příjemně překvapí a v balení dostanete i dobrá sluchátka typu špunty.

PHILIPS GOGEAR MUSE

hodnocení S&V: velmi dobrý
(8 GB) 1 749 Kč
kapacity 4, 8, 16, 32, 64 GB – testováno 8 GB
formáty MP3, WAV, WMA, AAC, Ogg, FLAC, APE, MPEG4 SP/ASP (rozlišení až 720p, 25 obr./s, formáty .avi a .mp4); MPEG4 AVC/H.264 HP (rozlišení až 720p, 25 obr./s, formáty.avi a .mp4); RMVB (rozlišení až 720p, 25 obr./s, formáty .rmvb); WMV9 (rozlišení až 720p, 25 obr./s, formáty .wmv); JPEG, PNG, BMP, GIF
displej 8,1 cm dotykový LCD, rozlišení 480 x 320 pixelů, 262 tisíc barev
přípojná místa USB – MSC i MTP, micro SD (32 GB)
rozměry 113 x 11 x 59 mm
hmotnost 104 g
výdrž akumulátoru 24 h pro audio, 5 h pro video (změřeno 19 h, 3,5 h)
web www.philips.cz

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑