Audio

Publikováno 23. ledna 2012 | Luboš Horčic

0

Posbíráno v Las Vegas – informace z veletrhu CES

Je zjevné, že Consumer Electronics Show opanují především chytré telefony a tablety spolu s důmyslnými a inteligentními televizory. Ty bude možné ovládat i hlasovými příkazy a gesty. Takové přístroje představily obě korejské značky LG a Samsung, žádná však během včerejšího/9. ledna Dne médií, tedy série prezentací a tiskových konferencí pro novináře z celého světa, nepředvedla, jak to prakticky funguje. LG i Samsung také shodně představily největší OLED TV na světě s 55palcovou/147cm obrazovkou, přičemž model od LG si můžete prohlédnout na připojeném videu. Výrobce tvrdí, že jeho televizor je zároveň nejlehčím svého druhu na světě. OLED TV je neuvěřitelně tenká, s mimořádně štíhlým rámem, vyniká vysokou světelností obrazu a zářivými barvami.

 

OLED TV

 

 

Ovládání TV hlasem a gesty

Největším hitem výstavy bylo ovládání televizorů i dalších přístrojů hlasem a gesty rukou. Poprvé jsem ho uviděl opravdu v praxi na stánku Samsungu. Obsluha základního nastavení, hlasitosti, přepínání předvoleb, vyvolání menu, pohyb v něm posuňky dlaní a další položky, vše opravdu funguje. Co se stane, až dostanete rýmu, chce vyzkoušet. Brzy to pro vás uděláme.

 

 

Průhledná TV

Samsung představil televizor, který zobrazuje dvě vrstvy obrazu – v první z nich můžete vidět například záběr z vaší bezpečnostní kamery, ve druhé pak například vaši elektronickou poštu, sociální sítě či widgety z vašeho počítače.

 

 

Křesla s monitory

Pohodlná ergonomická křesla obklopená monitory, které lze motoricky nastavit podle přání, jsou doplněna klávesnicí a myší a dovolují tak maximální pohodlí při práci s počítačem.

 

 

Toshiba všechny 3D

Nejspíš jediným výrobcem na veletrhu, který se pochlubil všemi třemi typy 3D zobrazení, byla Toshiba. Na jejím stánku jste přímo vedle sebe mohli posoudit kvalitu obrazu pasivní polarizační metody, aktivních závěrkových brýlí i bezbrýlového řešení.

 

 

Toshiba 3D 4K

Toshiba na Consumer Electronics Show předvedla nový televizor s prostorovým obrazem, a to v rozlišení 4K. Obrázek to byl vskutku detailní a ostrý, jen ten 3D efekt jsem nějak neviděl.

 

 

Toshiba Dual Screen

Jediná obrazovka, dva obrazy?! Pomocí odlišných typů brýlí můžete na TV Toshiba sledovat dva různé filmy či TV vysílání najednou. A funguje to docela spolehlivě, s poměrně kvalitním obrazem, a dokonce i prostorově.

 

 

Optika na iPhone 4

Za 70 dolarů, tedy zhruba 1400 korun, můžete mít trojitý objektiv, který nasadíte na čočku fotoaparátu iPhone 4. Kovový nástavec má tři skleněné objektivy, z nichž jeden lze odšroubovat. První poskytne širokoúhlý záběr (Fish Eye), druhý makro a poslední je zoom.
Další z doplňkových objektivů na iPhone je panoramatický typ, jenž snímá obraz a video z 360stupňového úhlu.

 

 

Motorové mikro Panasonic

Poslední model mikrosystému Panasonic otevírá motorově vrátka nejen pro mechaniku disku, ale vysunuje i základnu pro iPod.

 

 

Panasonic soundbar

Chytré reprosoustavy k plochým televizorům představil Panasonic (nikoli Samsung, jak jsem se přeřekl v doprovodném komentáři). Skříň reprosoustavy lze uprostřed rozpojit a umístit ji buď svisle podél obrazovky, případně vodorovně pod televizor. Repro stačí zasunout do základen, které zajistí připojení.

 


 

Malujeme a přetahujeme na obrazovce

Dotykových panelů televizorů, z nichž některé dovolují i manipulovat s počítačovými soubory pomocí dotyků prstů, bylo na výstavě jako máku.

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑