Bleskovky no image

Publikováno 13. května 2012 | Redakce

0

Denon: První BD/SACD/DVD-A kombajn na světě

Premiérová highendová značka nedávno uvedla na americký trh nejvyšší řadu komponentů pro domácí kina zahrnující univerzální přehrávač DVD-A1UDCI (doporučená cena 3 800 dolarů/84 000 Kč), předzesilovač AVP-A1HDCI a desetikanálový výkonový zesilovač POA-A1HDCI (oba po 7 500 USD/ 165 000 korun). Přehrávač DVDA1UDCI je světovou premiérou, protože dokáže přehrávat všechny běžné formáty disků s vysokým rozlišením: Blu-ray, Super Audio CD a DVD-Audio. Zároveň je to první univerzální BD přehrávač na světě, jenž dokáže přenést plně symetrický analogový dvoukanálový signál. Výsledkem je přenos nanejvýš odolný šumu. Díky propojení Denon Link 4th a HDMI jsou předávány digitální signály z optických disků „jitter-free“, tedy bez nežádoucích zkreslujících odchylek od originálu. Pro nejvyšší obrazové rozlišení je DVD-A1UDCI vybavený vychvalovaným 10bitovým čipem Silicon Optix Realta a protože má dva HD scalery, dokáže přepočítat obrázek na vysoké rozlišení z digitálního HDMI i z analogového komponentního výstupu. Další novinkou je obvod pro vodorovné roztažení obrazu (Vertical Stretch) formátu 16:9 na formát 2,35:1, tedy zhruba 21:9 Cinemascope, v němž je nahrána většina filmových disků Blu-ray a DVD. Vertical Stretch proto odstraní černé pruhy nahoře a dole, které často vidíte při přehrávání filmových disků či při sledování TV vysílání na širokoúhlém televizoru, aniž by způsobil zkreslení obrazu, respektive přidal jakékoli rušivé artefakty.
Vedle mnoha dalších špičkových elektronických obvodů (32bitový přenos digitálních audio signálů) nebo funkcí jako BD Live či připojení k netu vyniká DVD-A1UDCI maximálně pevnou konstrukcí, například disková mechanika je vyrobena ze zinkové slitiny a vozík disku je z hliníku, víko přehrávače je dvouvrstvé, dno dokonce třívrstvé a složené z různých materiálů pro dokonalé potlačení otřesů a rezonancí.

LH

 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • Test: True Wireless sluchátka do šesti tisíc korun
  • Kdo s koho: 4K Ultra HD Blu-ray přehrávače Panasonic DP-UB450EG-K vs. Sony UBP-X700
  • HIGH FIDELITY
  • Profily

   

  Název a logo STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1994.