Bleskovky no image

Publikováno 23. července 2012 | Redakce

0

S Canonem EOS 650D je i začátečník pokročilý

Díky řadě zcela nových prvků v podstatě nenavazuje druhá nejlevnější digitální zrcadlovka ve firemní řadě na žádný z předchozích modelů. Teoreticky je určena spíše amatérům s menšími zkušenostmi. Chce se nám však říci, že pokud jde o ovládání a kvalitu, zdá se, že slovo amatér pomalu přestává fungovat. Mohou za to nejen čím dál dokonalejší vlastnosti techniky, ale i mnohem snadnější ovládání. Začněme jím, protože se může stát slovem do pranice: Canon poprvé obdařil zrcadlovku dotykovým displejem, takže i uživatel, zvyklý šmejdit prstem po displejích chytrých telefonů, který možná zůstával bezradný tváří v tvář ovládacímu kolečku zrcadlovky, náhle prozře a najde si snadnou cestu k různým nastavením. A na druhé straně, o něco zběhlejší fotograf, jemuž by snad přítomnost dotykového displeje způsobovala tik v oku, nemusí zoufat, protože EOS 650D můžete ovládat úplně stejně jako ostatní firemní „kanóny“ i bez dotykového displeje, který se koneckonců dá částečně (pro některé funkce) zcela vypnout. Třípalcový (7,62 cm) displej je samozřejmě výklopný a lze jím otáčet.

Canon vyniká i dalšími vlastnostmi, jež posouvají výkon modelů nižší cenové třídy o kus dál. Jsou to zejména dvě zajímavé funkce, HDR a Handheld Night Scene. Ta první skládá snímek ze tří jiných obrázků pořízených těsně po sobě s různou expozicí, takže se docílí velkého dynamického rozsahu. Druhý režim účinně napomáhá pořizovat snímky v noci i bez stativu: kouzlo opět spočívá v nasnímání více obrázků s vysokou citlivostí, které se pak umně poskládají do optimálního výsledku.


Ve spolupráci se systémem krokového ostření objektivu STM (Step Motor) dokáže nový hybridní 18,5Mpix senzor s vylepšenou schopností přesného ostření docílit i při natáčení Full HD videa úžasně rychlého a plynulého automatického zaostřování při pohybu fotoaparátem, tentokrát ve funkci kamery. Díky zmíněným 18,5 megapixelu je Canon schopen ve všech režimech zapisovat snímky v maximálním avizovaném rozlišení, jež činí 14 Mpix, video točí rychlostí až pět snímků za sekundu. Prodává se od poloviny června, základní kit stojí 22 990 Kč.

 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑