První 84palcovou 3D televizi s rozlišením Ultra Definition ..." /> První 84palcová 3D televize s ultra rozlišením – Stereo&Video

Bleskovky no image

Publikováno 31. července 2012 | Redakce

0

První 84palcová 3D televize s ultra rozlišením

První 84palcovou 3D televizi s rozlišením Ultra Definition (UD) představí společnost LG Electronics (LG) na letošním veletrhu IFA 2012 v Berlíně. Zákazníkovi nabídne rozlišení 3840 × 2160, tedy 8 miliónů pixelů. To je 4x více, než kolik mají současné Full HD televizory.

 

 

Nová 3D televize Ultra Definition je odpovědí společnosti LG na stále rostoucí poptávku po větších a dokonalejších 3D obrazovkách s lepší kvalitou obrazu. Schopnost reagovat na přání spotřebitelů dokazuje společnost LG také zavedením řady nových inteligentních funkcí, které poskytují zákazníkům větší pohodlí a zjednodušenou interakci. Výsledkem je pozoruhodná televize s obrovskou obrazovkou o úhlopříčce 84 palců (213 cm) a inovativní technologií zobrazení.

"Televize LG 3D Ultra Definition představuje absolutní technologický průlom na trhu," komentuje Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG a doplňuje: „Jsme pyšní, že LG opět nastavila nový standard domácí zábavy."

84palcová UD 3D se může pochlubit vynikající kvalitou obrazu s 8 miliony pixelů (3840 x 2160), což je čtyřikrát vyšší rozlišení než u stávajících Full HD TV panelů. Dosáhnout tak obrovského rozlišení umožňuje výkonný obrazový procesor LG Triple XD Engine. Prohlížet externí obsah například z pevných disků, mobilních zařízení nebo webových stránek v perfektní kvalitě je možný díky funkci Resolution Upscaler Plus (zlepšovač rozlišení). Právě se ztrátou kvality obrazu se potýkají starší typy velkých obrazovek. A přestože se nová televize velikostí rovná čtyřem 42 palcovým (107 cm) obrazovkám, nabízí obraz dokonalý v každém detailu.

Aby divák s obsahem ještě více splynul a jeho zážitek z nového formátu domácí zábavy byl ještě intenzivnější, vybavila společnost LG novou UD 3D TV technologií LG CINEMA 3D. Například funkce 3D Depth Control umožňuje nastavit virtuální vzdálenost mezi zobrazovanými objekty tak, aby byl 3D obraz co nejreálnější. Funkce 3D Sound Zooming zase analyzuje pohyb a vzdálenost objektů na obrazovce a přizpůsobuje tomu intenzitu jimi tvořeného zvuku.

Skrze velký displej budou moci diváci využít systém Smart TV od LG, který obsahuje přes 1 200 aplikací. Díky nim bude mít divák přístup k množství filmů, televizních pořadů, bude moci přistupovat na sociální sítě. Nechybí ani přístup do „LG 3D Zone". Zákazníci zde najdou sbírky 3D filmů a obsah překonvertovaný z 2D do 3D pomocí technologie „LG Enhanced 3D Conversion Engine".  „Ovládání obřího televizoru bude navíc velmi jednoduché. Může za to nové dálkové ovládání Magic Remote Control," dodal M. Malý.

Samozřejmostí televize je zabudovaný program pro konverzi obsahu ve 2D do 3D a tak téměř cokoliv může divák nyní sledovat ve 3D formátu. A konečně funkce Dual Play posouvá co-op herní režim na novou úroveň. Hráči mohou sedět vedle sebe, sledovat stejnou obrazovku, a přitom díky brýlím pozorovat jiný obraz. Řečeno jinými slovy, obrazovka se během hraní nedělí na dvě hrací pole, ale oba hráči hrají na celých 84 palcích.

UD 3D TV od společnosti LG je vybavena reproduktorovým systémem 2.2, který se skládá ze dvou 10W reproduktorů a dvou 15W basových reproduktorů.

 

-TZ-

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑