Novinky

Publikováno 27. listopadu 2012 | teh@c

0

Denon předvedl strojky na 2012/2013

AV receivery s čistým designem bez tlačítek působí velmi elegantně, umějí povýšit signály Full HD na rozlišení 4K, rozšiřují síťové služby, prakticky mizejí analogové terminály, mají nové dálky s tlačítky v přehledných blocích, sjednocená grafika menu různých komponentů má obrázky a ikony. Přijímače lze ovládat smartphony a tablety Android a iOS díky aplikaci Denon Remote App – můžete rychle rolovat v menu, v DLNA serverech, stanicích internetového rádia a obsluhovat také firemní BD přehrávače.

Aktuální AV receivery mají nově čelní vstup HDMI, kam lze připojit applovské a Android strojky, stejně jako videokamery, fotoaparáty, herní konzole apod. a jejich obsah pak sledovat na televizoru. Přes USB dobíjí iPad a aktualizuje firmware, technologie AirPlay je instalovaná již z výroby, hraje Apple Lossless, FLAC 192/24, podporuje on-linové služby Spotify a fotoarchivu Flickr. Nejvyšší model AVR-4520 s devítikanálovým zesilovačem umí Audyssey MultEQ-XT32 LFC, který při nočním poslechu omezuje průnik basů zdmi, aniž byste to subjektivně pocítili. V souvislosti s uvedením nových modelů došlo také ke snížení cen nynějších model AV receiverů, nejvíce u AVR-2113 o 2 200 Kč. 
BD přehrávače jsou bez větráku, zato se solidnější konstrukcí a především mechanikou s rychlejším načítáním – jde o univerzální transporty, proto mají označení DBT jako transport, místo DBP coby player. Jsou o 30 procent tišší, přehrají i SACD a DVD-Audio, stejně jako soubory z USB, místní sítě a webu, odpadly analogové výstupy. Po propojení AV receiverů a BD přehrávačů přes nový Denon Link HD získáváme vyšší dynamiku a výrazně snížený jitter, a to u všech přehrávaných médií. Recenzi klíčového modelu DBT-3313 za 27 990 Kč již chystáme.
Nové zesilovače dostaly inovované obvody a součástky pro jemnější detaily, tužší konstrukci pro potlačení vibrací, CD přehrávače s 32bitovým/192kHz převodníkem mají nově oddělené napájení audia a digitálních obvodů, režim Pure Direct a stejně jako zesilovače novou dálku a sníženou spotřebu v režimu Auto-Standby. Stereo systémy staví na precizním zpracování a ve své třídě špičkovém zvuku, z plochého TV umějí reprodukovat zvuk přenesený po optickém kabelu, což řeší plochou a nezáživnou reprodukci naprosté většiny LCD televizorů. Přehrávají také zvuk z přenosných Applů a Androidů, iPad i iPod umějí také nabíjet. D-M39 představíme v profilu v příštím čísle. Vzhledově atraktivní je zejména řada Ceol s lesklým povrchem, jistě nepřehlédnete ani dokovací stanici Cocoon. 
 
 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑