Audio

Publikováno 5. prosince 2012 | Pavel Víšek

0

Sluchátka Pioneer SE-MJ591

Supraaurální konstrukce představují u sluchátek na ven velmi oblíbenou variantu. V nabídce značky Pioneer tomuto trendu vychází vstříc i nová vlajková loď SE-MJ591. 

 
Hliník vítězí 
Oválné mušle uzavřené konstrukce jsou dvoubodově uchyceny ve zmiňovaných vidlicích, které spojuje s výškově nastavitelným hlavovým mostem kloubový mechanismus, díky němuž se mušle s náušníky přizpůsobí každé hlavě. Všeobecně přijatelný přítlak zajišťuje pásek z předpjaté oceli, takže sluchátka netlačí a skoro je necítíte ani po několikahodinovém poslechu. Každá z mušlí je osazena širokopásmovým reproduktorem o průměru 40 mm s hliníkovou membránou lehce vypouklého tvaru; membránu a zvláště její uchycení chrání v mušli před mechanickým poškozením hustě perforovaný vrchlík z plastu, prach a drobné nečistoty ještě zachycuje černá průzvučná tkanina. Kabel o délce 1,2 m (na obou stranách zakončený přímými pozlacenými jacky 3,5 mm) je přivedený jednostranně do přípojky na levé mušli. Ty jsou jinak rozlišeny nejenom literami L a R na koncích hlavového mostu, ale také tenkými barevnými „prstýnky“ na hřídelkách kloubového mechanismu: levý je černý, pravý červený. Příslušenství tvoří pouze pevné pouzdro na zip z černé umělé kůže, do něhož lze SE-MJ591 snadno a rychle poskládat, žlábek v polstrované základně pamatuje na uložení kabelu a praktická je i zadní vnější kapsa. Nic dalšího však už v balení nenajdeme, byť u univerzálních sluchátek, jež značka hrdě komunikuje coby audiofilská, by se na doma hodily alespoň adaptér z jacka 3,5 mm na 6,35 mm a především prodlužovací kabel: ten jediný ve výbavě myslí (stejně jako jmenovitá impedance 32 ohmů) hlavně na osobní přehrávače. Naopak na cestách by někdy přišel vhod adaptér pro audiorozvody v letadlech, který převádí dva monofonní jacky 3,5 mm na stereofonní. 
 
Muzikální tah na branku 
Sluchátka charakterizuje živý, dynamický, vcelku vyvážený zvuk. Mírné preference se sice dostává čistým a jasným výškám, ale rovnováhu udržuje dostatečný objem přesně definovaných basů. Reprodukce SE-MJ591 však zdaleka neprotežuje pouze kraje slyšitelného kmitočtového rozsahu. Jejich dost možná největší devizu totiž představuje brilantní podání středního pásma, které je pro vykreslení lidského hlasu a většiny hudebních nástrojů klíčové. Pasivní potlačení hluku z okolního prostředí je na solidní úrovni. Summa summarum, nová supraaurální sluchátka Pioneer spojují atraktivní formu i odpovídající obsah. Nejsou právě neutrální, ale to byl slyšitelně záměr finálního audiotuningu. Příjemně se totiž poslouchají, což má v poslední dobou hodně zaplněné střední třídě svou váhu. 
 
PIONEER SE-MJ591: 5 690 Kč
Rivalové: B&W P3 (4 990 Kč, S&V 10/12); Philips Fidelio M1 (5 299 Kč, S&V 8/12) 
 
 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑