Bleskovky

Publikováno 6. prosince 2012 | -vb-

0

Nový Jelly Bean zná účty a fotí sféricky

 

Za nejpodstatnější novinku se považuje schopnost přidávat u tabletů uživatelské účty, což je nápad, který jsme již viděli u tabletu Sony Xperia S: tam si ale výrobce musel poradit s vlastní nadstavbou nad operačním systémem a de facto šlo jen o možnost nastavit režim „hosta“, kterému ale stačilo odhlásit se a v tu ránu měl k dispozici veškerá data v tabletu jako na dlani. Android 4.2 oproti tomu vpustí uživatele do jeho účtu jen ze zavřené obrazovky (a na heslo, pokud si je vytvoří) a každý má k dispozici vlastní prostředí, včetně aplikací a k nim se vztahujících dat.

Dalším prvkem, který jsme už viděli v rámci operační nadstavby u tabletů a telefonů Samsung, ale i v různých aplikacích na Obchodu Play, je funkce dosud nejčastěji nazývaná „Swype“. Bude dostupná u každého smartphonu i tabletu už v základním nastavení pod názvem Gesture Typing a urychlí tak psaní především u mobilu, neboť umožní snadné zadávání slov jediným prstem přejíždějícím plynule po písmenkách na klávesnici, při každém novém tahu se zároveň automaticky udělá mezi slovy mezera.

Multimedialitu chytrých mašinek pak vylepší nejen funkce Daydream, která umožní bezdrátové streamování obrazu v HD kvalitě pomocí dokoupitelného adaptéru HDMI, ale zejména nabídka fotoaparátu Photo Sphere, která umožní tvorbu sférických panoramatických snímků, tedy poskládá výsledný obrázek z mnoha záběrů pořízených při natáčení objektivu do všech stran, nejen horizontálně. 

Prvními modely, na kterých Google inovovanou platformu představil, byly modely zn. Nexus.

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑