Video

Publikováno 12. prosince 2012 | -vb-

0

Nikon sází na kreativitu

Právě kreativita je hlavní devizou 24,1Mpix stroje s obrazovým procesorem Expeed 3, skýtající mu vysokou citlivost (základní rozsah ISO 100 až 6 400 se dá rozšířit až na 25 600) jakož i rychlost (snímá rychlostí pětkrát za vteřinu, a to v jakémkoliv nastavení fotoaparátu; video ve Full HD natáčí rychlostí 60 snímků za vteřinu). Nejnápadnějším prvkem je výklopný a otočný displej (3“/7,5 cm), který přímo vybízí k pořizování snímků z méně stereotypních úhlů pohledu, přičemž méně zkušeného uživatele vede k pořízení zajímavého záběru důkladná interaktivní nápověda. Ta nabízí i řadu efektů, jež se dají uplatnit jak při pořizování statických obrázků, tak videa. Oblibu jistě získají režimy směřující k vytvoření co nejkvalitnějšího snímku i za horšího osvětlení, ať už v rámci sériového snímání s následným výběrem nejlepšího záběru, či vytvořením takového snímku výpočtem z dat pořízených z několika po sobě jdoucích fotografií, jež se uplatní jak v podobě HDR (statický snímek stvořený na základě více fotografií s různě nastavenou expozicí), tak při úsilí o ideální záběr rychle se pohybujících objektů. Unikátní systém zaostření se opírá o 39 zaostřovacích bodů a devět snímačů křížového typu. Získané fotografie se dají snadno sdílet, Wi-Fi adaptér je dokáže přenést do dalších chytrých mašinek na bázi Android i iOS a případně prostřednictvím speciální aplikace rovnou je odeslat na sociální sítě, navíc dovolí chytrému mobilu či tabletu zrcadlovku dálkově ovládat. Základní sestava stojí 21 390 Kč. V  příslušenství zaujme dálkový ovladač, který se vyhnul omezením infračerveného paprsku, neb zvolil přenos povelů prostřednictvím rádiových vlna. V nabídce objektivů přibyl Nikkor AF-S 70-200 mm f/4G se stabilizací obrazu za cca 32 00 Kč.

Rozrostla se také nabídka CSC fotoaparátům (Compact System Camera, „bezzrcadlovka“), oslovující náročnější uživatele. 14,2 Mpix model poskytne ISO 100 až 6400, což je dvakrát více než předchozí modely. I zde se činí vylepšený procesor Expeed 3A schopní bleskového zpracování dat, zdokonalení se dočkala mechanická závěrka testovaná na 100 000 cyklů. Nabízí se účinný zaostřovací systém se 73 fázovými ostřícími body s detekcí kontrastu, potěší i režim zpomaleného záběru, který se dá nastavit na snímání ještě před stisknutím spouště: obraz na displeji/hledáčku se přitom až 5x zpomalí a volba ideálního snímku je tak mnohem jednodušší. 

Funkce Smart Photo selektor pak automaticky vybere pět nejlepších snímku z dvaceti pořízených „na jeden zátah“. Video se snímá rychlostí 60x za vteřinu i ve Full HD rozlišení. Také zde se dá připojit Wi-Fi adaptér zprostředkující internetové hrátky. Fotoaparát potěší i hardwarově, přibylo ovládací kolečko pro nastavování režimů. Základní sada se zoomovacím objektivem stojí 20 990 Kč.

 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑