Novinky

Publikováno 18. prosince 2012 | -vb-

0

K fotoaparátu tablet

„Smart“ taktika by měla přiblížit Samsunga k vysněnému cíli, stát se i na trhu s fotoaparáty jedničkou. Přinejmenším s těmi typu CSC (Compact Systém Camera). Řada smart fotoaparátů s výměnnými objektivy NX v současné době zahrnuje tři modely, nejvyšší se jmenuje NX20 (od 22 990 Kč; EISA 2012/13, test v S&V 8/12), o něco levnější NX 210 (17 990 Kč, s vlastnostmi obdobnými jako „NX dvacítka“, ovšem hardwarově skromnější, nemá například výklopný displej a hledáček) a NX 1000 (od 14 990 Kč, nejmenší kompakt s APS-C senzorem, test připravujeme).

Všechny disponují modulem Wi-Fi a umožňují pořízený snímek rovnou zavěsit například na Facebook, případně jej vložit do přílohy e-mailu a ten i se stručnou poznámkou odeslat na libovolnou adresu. A to nemluvíme o možnosti obrázek upravit přímo ve fotoaparátu, v souladu se základní myšlenkou chytrých foťáků: zcela a ve všem se obejít bez zprostředkování počítačem. Funkce Smart nabízí i další kousky, jako je přesun obrázků do dalších přístrojů či do cloudových úložišť a jejich archivace, propojení kompaktu s domácí sítí v ekosystému značky Samsung či ovládání fotoaparátu pomocí jiného přístroje. Samsung pro tento účel nabízí aplikace pro chytré přístroje, které umožní snadnou komunikaci s fotoaparátem – jako např. 

RemoteView (funguje u Androidu i Apple iOS v aktuálně běžných verzích), jež přenese obraz z hledáčku/displeje na zobrazovač mobilu či tabletu, což se hodí nejen při focení scenérií z těžko dostupných míst, ale například při snímání nejen skupinového autoportrétu. Propojení funguje i v prostředí bez Wi-Fi signálu díky funkci Wi-Fi Direct (pokud jí oplývá i tablet či telefon. To nejlepší na konec, při zakoupení některého ze tří zmíněných modelů do konce letošního roku může zákazník získat navrch za jednu symbolickou korunu tablet Samsung Galaxy Tab 7.

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑