Multimédia

Publikováno 4. února 2013 | Jan Lodl

0

Smartphone ZTE SKATE PRO/ BLADE III

Podvozek slušný, karoserie průměrná
Zatímco u dražších modelů jsou dnes již naprosto běžné dvou či dokonce čtyřjádrové procesory, v případě ZTE Skate Pro se musíme smířit se starším jednojádrovým procesorem Qualcomm MSM7227A Snapdragon, který je taktovaný na 1 GHz, podpořený grafickým čipem Adreno 200 a 512 MB paměti RAM. Tyto parametry jsou v současnosti na zhruba dolní hranicí u telefonů postavených na Androidu. Výhodou pro ZTE i další výrobce je skutečnost, že tento operační systém dokáže celkem svižně běžet i na slabším hardwaru. 

To dokazuje i testovaný telefon. Najdeme na něm předposlední verzi operačního systému, tedy 4.0 Ice Cream Sandwich. O dostupnosti updatu na novější Jelly Bean se zatím spíše spekuluje. ZTE používá původní grafiku prostředí Android, což není úplně na škodu. Celkově je odezva telefonu slušně rychlá a rozhodně se nemusíme obávat žádného dlouhého čekání na spuštění aplikace. Subjektivně je telefon samozřejmě o něco pomalejší než současná špička, ale při běžné práci to téměř nepoznáte. 
Tak trochu tradiční slabinou telefonů ZTE zůstává již zmíněná kvalita zpracování. Oproti prvnímu modelu Blade jsme zaznamenali jistý posun, telefon působí už mnohem důvěryhodněji, přesto ji musíme označit spíše za průměrné, plasty začnou zřejmě po nějakém čase trochu vrzat. Musíme ale uznat, že bílá barva telefonu sluší a celkově vypadá na mnohem dražší, než ve skutečnosti je. To by ostatně mohl být pro někoho důvod k nákupu. 
 
Standardní Android 
Pravdou zůstává, že z hlediska nabídky funkcí telefonu prakticky nic nechybí. Dokonce i paleta síťových připojení je kompletní, pochopitelně jsou podporovány i sítě 3G včetně HSPA, ale telefon nabídne i Wi-Fi (b/g/n). S dalšími zařízeními v domácnosti, včetně chytrých televizí, se pak telefon spojí prostřednictvím režimu Wi-Fi Direct nebo technologie DLNA. Vzhledem k tomu, že telefon nemá HDMI výstup, představuje právě DLNA jediný rozumnější způsob jak telefon a televizor propojit. 
Samotný displej v telefonu musíme ohodnotit jako průměrný. Stejně jako v případě Sony Xperia T (viz recenze v aktuálním čísle) jde o klasický TFT displej, v tomto případě navíc s rozlišením jen 480 x 800 bodů. Barevné podání není špatné, žádné nadšení ve vás ale asi tenhle displej vyvolávat nebude. Pravda je, že při běžné práci si asi menšího rozlišení nevšimnete, rastr je příjemně jemný, takže i video si na něm pustíte. Nevypadá úplně dokonale, ale na cestách to zase tolik vadit nemusí. Telefon si poradí se všemi formáty, které Android standardně podporuje, přehrávače dalších jsou k dispozici na Google Play. Pro přehrávání videa v HD je ale hardwarová výbava přece jen na hraně. 
Totéž platí také o hudbě. Standardní přehrávač Androidu nijak neurazí a nabízí poměrně slušný komfort obsluhy. Z vestavěné 4GB paměti má uživatel pro svoje data k dispozici 2,5 GB, paměť ale rozšíříte pomocí microSD karty, telefon standardně zvládne kapacitu až 32 GB. Pro poslech hudby ale rozhodně připojte vlastní sluchátka, pk si vychutnáte dokonce i podporu Dolby Mobile, vylepšující kvalitu reprodukce. 
 
 
Smartphone ZTE SKATE PRO/ BLADE III  (4 600 Kč)
 
 
 
Rivalové: HTC Desire X (6 989 Kč); Samsung i8160 Galaxy Ace 2 (6 668 Kč) 
 
 
 
 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑