Multimédia

Publikováno 25. února 2013 | -vb-

0

Kuriózní, praktické a levné MP3 přehrávače z Číny

Na čínských stránkách www.chinavision.com si neobvyklé MP3/MP4 přehrávače vysloužily samostatnou rubriku, plnou cenově dostupných a více či méně praktických pokusů vetřít se do přízně zákazníka. Tak například Leviathan (29,93 eura, tedy cca 770 Kč) s elegantně oválným designem je vybavený pestrými sluchátky a OLED displejem, jeho hlavní chloubou je však vodotěsnost (norma IP8), dá se prý používat při plavání (krátkodobě i pod vodou), a to i s přibalenými sluchátky. Outdoorovou odolnost potvrzuje i schopnost pracovat v teplotním rozpětí od -40 do +60 stupňů Celsia. Leviathan nabízí docela slušnou kapacitu vnitřní paměti 8 GB, data se do něj ládují přes USB umístěné na jednom z konců válce, ten druhý je osazen tlačítky pro ovládání. Přehrává formáty MP3 a WMA, nabízí i integrovaný FM tuner. Na baterii by měl zdolat až 8 hodin přehrávání. Měří 60 x 21 x 21 mm a ve výbavě nechybí klip pro připevnění k opasku.

Vodotěsnost je chloubou i modelu, který se nepředstavil pod žádným názvem, pokud za označení nepovažujeme „4GB Waterproof MP3 Player for Swimming“. Tím se okamžitě dozvídáme, že oproti Leviathanovi má poloviční kapacitu, jinak jsou však jeho vlastnosti velmi podobné, dokonce se shoduje i velikostí. Nemá ovšem FM tuner a nemiluje velké mrazy, jeho teplotní odolnost je vymezena „jen“ rozpětím 0 až 50 ºC. Na druhé straně, podle normy IP7 by měl být ještě „vodotěsnější“: garantuje se ponor až do 10 metrů po dobu 30 minut, i špunty do uší vypadají na první pohled jako rození „podvodníci“. Pomocí klipu lze připevnit k potápěčským brýlím. Akumulátor uhraje 6 až 8 hodin na jedno nabití. Prodává se za 32,78 eura (cca 840 Kč).

Z jiného soudku jsou přehrávače Beanie Hat a Headband, které jsou zakomponovány do kulichu, ve druhém případě do čelenky, dají se však odejmout kvůli stahování songů přes USB. Sluchátka jsou nedílnou součástí pokrývky hlavy. Kulatý přehrávač je v podstatě u obou stejný, těžko říci, proč kulich vyfasoval 2 GB paměti, zatímco čelenka dvakrát tolik. Přehrají MP3 a WMA, baterie vydrží 6 až 8 hodin. Kulich stojí 23,22 eura‚ cca 600 Kč)‚ čelenka je o nějaký ten eurofous levnější (20,11 eura, cca 520 Kč).

Zatímco předchozí modely se evidentně hodí na zimu, v létě je možné pro změnu sáhnout po slunečních brýlích Sunglass. I zde se dají s výhodou zamaskovat sluchátka, jež jsou nenápadně vyvedena z obou postranic. Avšak pozor, brýle zároveň poslouží jako sada handsfree: mají zabudovaný mikrofon a zvládají Bluetooth, s jehož pomocí se spárují s telefonem (toto spojení však slouží výhradně k uskutečňování hovorů, nedokáže přenášet hudební soubory). Brýle mají kapacitu 4 GB a poradí si se stejnými formáty jako všechny dnes představené MP3 přehrávače, měří 170 x 60 x 8 mm a baterii vybijí po 3 hodinách poslechu. Stojí 26,33 eura (zhruba 675 Kč).

MP4 přehrávač se může s úspěchem skrýt i v hodinkách, jak dokládá Original Watch MP4 Player za 24,82 eura (cca 640 Kč). Barevný displej o úhlopříčce 1,5“ (3,81 cm) s rozlišením 128 x 128 pixelů si poradí s videem ve formátu MTV, do kterého je třeba je převést pomocí přiloženého softwaru (ten zná formáty ASF, AVI, MPEG, WMV, DAT a ASX). Samozřejmě si troufne i na obrázky (JPG, BMP) a hlavně školáci ocení novou skrýš na taháky, umí totiž číst i textové soubory (TXT, LRC). Songy uložené do 8GB paměti musí být ve formátu MP3 či WMA. Pogumovaný povrch naznačuje, že se hodinky neleknou ani nějakého toho pádu. Baterie garantuje na jedno nabití až tři hodiny videa nebo šest hodin hudby, v režimu Standby (tedy jako „pouhé hodinky) pak 300 hodin. V nabídce je i varianta MP4 Player Watch with Voice recorder za 25,45 eura (kolem 650 Kč), rozšiřující možnosti přehrávače/hodinek o funkci diktafonu, kupodivu má však podstatně menší paměťovou kapacitu (jen 2 GB). Zato slibuje výkonnější akumulátor (až 6 hodin videa a 10 hodin audia). Ve výbavě obou jsou špunty s konektorem o průměru 2,5 mm. A do třetice najdeme v nabídce čínských přehrávačů hodinky Timesnap, které také umějí nahrávat zvuk a navíc mají zabudovaný FM tuner. Jejich výhodou je slot na externí paměť microSD; v balení je jedna „čtyřgigovka“ a přehrávač si poradí nanejvýš s osmigigovou verzí, tu je však třeba dokoupit. Přibalená sluchátka tentokrát mají klasický 3,5mm konektor. Přehrávač zvládá stejné formáty jako předchozí hrající hodinky, zvuk nahrává jako WAV, výrobce se nezmiňuje o kapacitě akumulátoru. Prodává se za 23,84 eura (610 Kč).

Poslední kategorií přehrávačů v nabídce Chinavision jsou sluchátka s mušlemi, která zkrátka navíc zahrnují MP3 přehrávač a FM tuner. Nejlevnější jsou Folding Headphone MP3 Player za 10,95 eura (přes 280 Kč) s polozavřenou konstrukcí, jež se dají úhledně složit (obdobně jako modely Koss Porta). Songy ve formátu MP3 a WMA se ukládají na externí karty SDHC(až 32 GGB), která ovšem není součástí balení. O reproduktorech výrobce prozrazuje pouze výkon 2x 10 mW, akumulátor vystačí až na 10 hodin přehrávání. Ovládání je umístěno na vnější straně náušníku, kde je i malý LCD displej. Přes kabel s 3,5mm jacky lze připojit jakýkoliv jiný přístroj jako k běžným sluchátkům.  Ve složeném stavu měří jen 12 x 11,5 x 8,2 mm.

Model MP3 Headphones – FM Radio – Foldable je jen o trochu dražší (15,05 eura/cca 385 Kč) a na první pohled se liší odlehčeným stylovým designem v bleděmodrém provedení. Tentokrát se dočteme i podrobnější specifikace, jež shrneme do jedné strohé věty: 40mm reproduktor, impedance 32 ohmů, výkon 20 mV, citlivost 115 dB (SPL, 1 kHz). Rozměr činí 66 x 75 x 30 mm, váží 165 g a kabel s 3,5mm konektorem měří 1,5 metru. Paměťovým médiem je tentokrát microSD karta (až do kapacity 16 GB), již je nutno dokoupit. Baterie slibuje 8 hodin přehrávání.

Nejdražší, leč pořád cenově lákavý je model SoundMax za 16,46 eura (přes 420 Kč). Opět nabízí FM přehrávač, paměť mu slouží díky slotu na microSD kartu (až 8 GB, není ve výbavě) a díky vestavěnému mikrofonu poslouží i jako sada hands-free či při internetové telefonii (např. Skype). S externími přístroji se páruje díky dvoumetrovému kabelu s 3,5mm konektorem. Výrobce tentokrát neuvádí podrobnější parametry, ba ani výdrž akumulátoru, zato se právem holedbá technologií Noise Cancellation potlačující hluk z okolí.  Sluchátka měří 200 x 230 x 50 mm a váží 195 g. Všechny zde představené přehrávače lze pořídit ještě laciněji při množstevních odběrech (slevy začínají při nákupech nad 9 kusů daného přehrávače).

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑