Audio

Publikováno 15. dubna 2013 | Pavel Víšek

0

Sluchátka Denon AH-D600

Moderní technologie
Sluchátka AH-D600 mají velké mušle uzavřené circumaurální konstrukce, jež obsáhnou uši i s boltci. Robustní hlavový most, který lze díky posuvníkům na obou stranách výškově nastavovat, tvoří napružený ocelový pásek v plastovém pouzdře, čalouněném na vnitřní straně černou syntetickou proteinovou kůží. Ta oproti přírodní usni lépe „dýchá“ a hlava se v kontaktu s čalouněním nepotí. Most vyvíjí pouze takový přítlak, aby se mušle přizpůsobily anatomii hlavy: při prvním kontaktu se zdá až nezvykle malý, ale sluchátka na hlavě dobře sedí a prostor mezi širokopásmovými reproduktory a ušními bubínky je uzavřený dokonale. Za tento nebývalý uživatelský komfort vděčí AH-D600 patentovaným náušníkům z viskoelastické pěny s paměťovým efektem, které mají unikátní pentagonální průřez; čalouněné jsou opět černou proteinovou kůží. Tuhé mušle z lisovaného stříbřitého plastu, jež s mostem spojují výklopné mechanismy s potřebným stupněm volnosti, jsou osazeny širokopásmovými reproduktory o průměru 50 mm s lehce vydutou membránou z polymerových nanovláken Free-Edge, které mají ve srovnání s běžně používanou celulózou podstatně vyšší měrnou hustotu a tedy i odolnost vůči parazitním kmitům. Pohon membrán, jež s mělkými koši spojují speciální závěsy, zajišťují neodymové magnety.

Univerzální výbava
Kanály sluchátek označují litery L a R na vnitřní straně hlavového mostu i barevně rozlišené přípojky na dolních hranách obou mušlí (levá je bílá, pravá červená); odnímatelné přívodní kabely zakončené přímými pozlacenými jacky 3,5 mm s pláštěm z anodizovaného hliníku se totiž v posledních třiceti centimetrech své délky dělí do vidlice na dvě žíly, vedoucí k jednotlivým mušlím. Protože sluchátka konstruktéři navrhovali coby exkluzivní periferii ke strojkům Apple, měří kratší kabel 130 cm a levá žíla disponuje třítlačítkovým dálkovým ovladačem s integrovaným mikrofonem. Vítaný bonus představuje aplikace Denon Audio App, která je k dispozici jak ve verzích pro iPhony či iPady, tak pro chytré telefony s Androidem. Jedná se o kvalitní softwarový přehrávač umožňující sestavování vlastních playlistů, úpravu zvuku stopásmovým (!) grafickým ekvalizérem s křivkami přednastavenými i uživatelskými a v neposlední řadě službou TuneIn Internet Radio, která má aktuálně v portfoliu na sedmdesát tisíc stanic a dva miliony podcastů. I když jmenovitá impedance předurčuje AH-D600 k mobilní audiotechnice na cesty, byl by hřích taková sluchátka nechat doma zahálet. Tady přijde vhod podstatně silnější třímetrový kabel, který před poškozením chrání silné textilní opletení. Žíly obou kabelů tvoří bezkyslíkatá měď mimořádně vysoké čistoty. Příslušenství obsahuje pozlacenou redukci z malého na velkého jacka (3,5 mm/6,35 mm) a transportní pouzdro na zip z černé syntetické textilie s karabinou k zavěšení, uvnitř s měkkou podšívkou i malou kapsou, která se hodí třeba na zmíněnou redukci.
 
Netopýří ucho
Muzikální a s odpovídajícími nahrávkami také živý zvuk sluchátek AH-D600 staví na brilantně podaném středním pásmu, které přechází do čistých výšek. Basů je dostatek, ale nijak nevyčnívají a zachovávají si přesně definované kontury i v nejhlubších oktávách. Jednotlivé nástroje jsou výborně oddělené, zvukový obraz se neslévá ani při vysokých hlasitostech a reprodukce si uchovává svůj transparentní charakter.
 
Na čem se testovalo
Sluchátka Denon byla buzena ze sluchátkového výstupu D/A převodníku Cambridge Audio DacMagic, který doplnil CD přehrávač Denon DCD-725 jako transport. Komponenty propojil optokabel Cambridge Audio Dig 300. Jako testovací jsem používal hlavně CD Beethoven: Piano Concerto No. 5 (Vivarte/Sony Music, 1998), King Crimson: Discipline/40th Anniversary Series (DGM, reed. 2011) a The Singers Unlimited: The Complete A Capella Sessions (MPS/Universal Music, 2006). 
 
 
SLUCHÁTKA DENON AH-D600: 13 090 Kč 
 
 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑