Multimédia

Publikováno 5. července 2013 | Jan Lodl

0

Reinkarnace žiletky

Ocel, kevlar a Atom 
Mezititulek jako by vypadl z nějaké vojenské depeše, pořád však máme na mysli mobilní telefon. První věcí, která vás na nové žiletce od Motoroly opravdu nadchne, je úroveň zpracování a jakost materiálů. Vše naprosto skvěle lícuje a telefon se drží opravdu perfektně. Kovové šasi je doplněno zadním panelem z kevlaru a tato kombinace zajišťuje, že mobil nebude neustále upatlaný spoustou otisků prstů (stačí ty, co budete mít na displeji). 
Je možná škoda, že u takto precizní konstrukce nesáhl výrobce k vytvoření odolné verze. Razr má pouze hydrofobní úpravu, což znamená, že by měl zvládnout nějaký ten déšť, na koupání s ním samozřejmě zapomeňte. Celé tělo je jinak kompaktní a nerozebíratelné, sloty pro SIM i paměťovou kartu MicroSD ústí na boku přístroje. 
Vzhledem k aktuálnímu vlastníkovi asi nepřekvapí, že přístroj běží na operačním systému Android. Aktuálně je dostupná verze 4.0.4 (Ice Cream Sandwich), nicméně výrobce slibuje update. Trochu nás zamrzelo, že u zapůjčeného vzorku nebyla k dispozici česká verze Androidu. Jedna z největších zvláštností tohoto telefonu se pak skrývá úplně uvnitř. Na rozdíl od většiny současné produkce netepe v útrobách procesor ARM, ale Intel Atom Z2460, taktovaný na 2 GHz. Ten v kombinaci s 1GB RAM dodává telefonu opravdu slušný výkon a činí ho svižným i nad současný průměr přístrojů s Androidem. 
 
Americký katalog 
Zajímavá je i konstrukce displeje s úhlopříčkou slušných 4,3“ (10,9 cm), ovšem na první pohled byste to do něj neřekli, Razr působí mnohem subtilněji. Pomáhá k tomu chytrá konstrukce, displej obklopuje jen tenký rámeček. Samotný Super AMOLED nás trochu zklamal svým rozlišením, 540 x 960 bodů je na dnešní poměry trochu málo, navíc nabízí poněkud neobvyklý poměr stran. Všechny pochybnosti ale rychle rozptýlily barvy. V tomto směru má AMOLED určitý náskok, navíc Motorola využívá možností displeje naplno. Barvy jsou natolik výrazné a kontrast displeje tak vysoký, že to možná někomu až může vadit. Pokud však máte rádi katalogové podání barev, budete nadšeni, navíc je displej velmi dobře čitelný i na slunci. 
 
Zajímavé drobnosti 
Výbava telefonu přesně odpovídá nabídce Androidu, Motorola se nepouští do komplikovaných grafických nadstaveb, orientaci v uživatelském rozhraní to jen svědčí. Nepotěší absence FM rádia. Zato přehrávač hudby i videa rozhodně ničím nezklame a poradí si se všemi formáty, které očekáváme. Jako obvykle, pokud si stáhneme příslušný přehrávač z Google Play, můžeme si užít i FLAC nebo třeba matrosku. Výkon bohatě postačí i na HD rozlišení. 
Kromě již zmíněné MicroSD karty nabídne Motorola Razr i také 8 GB vestavěné paměti. To lze dnes u špičkových modelů považovat spíše za podprůměrnou hodnotu. Reprodukce hudby přes vestavěný reproduktor je poměrně slušná a v kombinaci s povedeným (a relativně velkým) displejem si Razr určitě užijete i jako cestovní přehrávač. Pokud se rozhodnete poslouchat hudbu, sáhněte raději po vlastních sluchátkách, i pak budete spokojeni. 
Určité zklamání nám přichystal fotoaparát, ten nelze označit za jiný než průměrný. Rozlišení 8 Mpix by určitě stačilo, obrázkům však chybí celková ostrost a zejména okraje snímků jsou poměrně rozmazané. Na záběrech také ruší poměrně výrazný šum a jakýsi šedý nádech. V tomto směru by měli vývojáři rozhodně zapracovat na firmwaru. Celkový dojem z fotoaparátu kazí i spoušť, která neumožňuje namáčknutí. 
 
 
SMARTPHONE MOTOROLA RAZR IXT890: 10 590 Kč 
Rivalové: HTC One X (11 970 Kč); Samsung i9300 Galaxy S III (12 490 Kč)
 
 

 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑