Audio

Publikováno 10. ledna 2014 | Luboš Horčic

0

CES 2014 – Závody ohnutých

 
Kompletní reportáž z veletrhu CES přinese Stereo & Video 2/2014, které vychází na konci ledna. 
 
Letošek je v nejprodávanějších přístrojích spotřební elektroniky, tedy smartphonech a tabletech, ve znamení zejména lavinovitě rostoucí produkce všemožných přístrojů, které nosíte na těle nebo v kapse. Mobily a tablety dotahují ve výkonnosti nejrychlejší notebooky, roste také rozlišení jejich displejů (byl představený model s rozlišením 2 560 x 1 440 bodů, jež můžeme kostrbatě, ale módně nazvat 2K). A zejména jsou všechny připojené k internetu, na světě je prý na 50 miliard připojených aparátů, tedy sedmkrát více než je odhadovaný počet lidí na zeměkouli.
V televizorech, dalším nejprodávanějším přístroji spotřební elektroniky, panují modely s nejvyšším rozlišením UHD/4K, obrazovky se ohýbají a komu se to nelíbí, nechť si pořídí model s displejem, který se zakrucuje motorově, od tvaru luku až po široširou rovinu.
 
 
Samsung se pochlubil přinejmenším pěti světovými primáty: Motorově ohýbacím televizorem s rozlišením UHD o úhlopříčce 85´/216 cm, panoramaticky, tedy podstatně více zakřiveným UHD TV s úhlopříčkou 105´/267 cm, dále televizorem s rozlišením 8K (QUHD) s nezvyklou velikostí obrazovky 98´/249 cm, modelem s 3D obrazem, jenž můžete sledovat bez brýlí, rozlišením UHD a úhlopříčkou 55´/140 cm a také se zakřiveným počítačovým monitorem LED. 
 
3D bez bryli
 
8K TV
 
UHD monitor
 
motorově ovládaný displej
 
panoramatická TV
 
 
LG pro změnu představilo své světové jedničky v televizorech: První zakřivený TV s rozlišením UHD a širokoúhlým obrazem 21:9, pružný displej UHD s úhlopříčkou 77´/196 cm a první extra široký monitor s rozlišením QHD.
 
21 ku 9 širokoúhlý UHD
 
monitor QHD
 
pružná UHD TV
 
 
Velice si cením Sony, který obnovuje svou letitou tradici stereofonních komponentů a představuje nové modely – špičkový harddiskový audiopřehrávač s barevným displejem a integrovaný zesilovač s vysokým rozlišením.
 
stereo komponenty
 
 
Panasonic přivezl UHD/4K videoprojektor určený pro kinosály.
 
4K projektor
 
 
LG je velice pyšné na svůj vlastní jednoduchý operační systém WebOS, který dovoluje chytrým televizorům rozsáhlejší přístup na internet, a to s velice jednoduchou obsluhou, kterou zvládne i laik.
 
WebOS
 
 
Představa Toshiby o budoucnosti televize: bude to stěna, která bude mimo TV vysílání a videa zobrazovat vaše maily, weby, kalendář, teploty venku i doma a třeba i plameny krbu.
 
videostěna
 
 
 
 
 
zakřivování obrazovky
 
 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑