Audio

Publikováno 12. května 2014 | Lubomír Must

0

Váleček s překvapením

 
Konstrukce z houževnatého plastu s pogumovanými postranicemi vypadá robustně a otřesuvzdorně a navíc přístroj postrádá jakoukoliv citlivou mechaniku. Poctivá gumová zátka kryjící přípojky (mini USB pro nabíjení, audio výstup 3,5 mm a slot pro microSD kartu) a hlavní vypínač podle mého odolá nejen prachu, ale i dešti. Hned vedle ní máme fóliovou klávesničku se šesti tlačítky, většinou kombinovanými. Prvním multifunkčním ovladačem nastavujeme zejména předvolbu rozhlasové stanice a režim ekvalizéru. Těch je sedm a charakter zvuku ovlivňují velice výrazně. Další tlačítko přepíná mezi poslechem rádia a muziky z paměťové karty. Energy nemá žádnou vestavěnou paměť, proto lze hudbu přehrávat jen z karty. Další dvojicí ovladačů volíme skladby a hlasitost, pak tu máme Play/ Pause a spínač LED svítilny. Baterka má tři módy, vysoký/nižší výkon a blikání. Jas je poměrně intenzivní, ve tmě spolehlivě osvítí místa i na vzdálenost přinejmenším deseti metrů. 
Bike Music Box přehrává z karty muziku ve formátech MP3/WMA, tuner automaticky naladí a uloží dvacet stanic. Pro zlepšení příjmu poslouží kabel připojených sluchátek, v Praze však Box přijímal rádia i bez této improvizované antény. Hledání skladeb je obtížné, na 32GB kartu se přece jen vejde hodně muziky a vy můžete v nahrávkách jen krokovat po jedné tam a zpět. Lze je také přetáčet čtyřnásobnou rychlostí současným stiskem dvou tlačítek, to však může být při jízdě na kole dost nebezpečné. Pokud však posloucháte bez hledání, vše je v pohodě. Hned po zapnutí strojku velice titěrným posuvným přepínačem začne ve svítilně blikat červená dioda, která má indikovat režimy. To považuji za neúčelné, zbytečně se vybíjí akumulátor. Ten má vydržet až osm hodin, mně se ho během mnohahodinového testování vybít nepodařilo. 
 
Zvuk? Údiv! 
Nečekal jsem zázrak, ostatně se ani nestal, nicméně Bike Music Box hraje velice přesvědčivě zejména z vestavěného reproduktorku s kovovou membránou. Hlasitost je na takového pižďucha více než dostatečná, s čistými středy a výškami, dokonce s náznakem basů, i na nejvyšší stupeň hlasitosti je reprodukce nezkreslená. Pokud mám srovnat se zvukem mobilního telefonu, pak je o několik tříd dokonalejší a podstatně hlasitější. Škoda jen trochu nešikovného ovládání s miniaturním spínačem a tuhými tlačítky fóliové klávesnice. A co vše dostanete v balení? Kromě samotného přehrávač se svítilnou také USB kabel pro nabíjení, návod (i v češtině) a samolepicí pásky z pěnové gumy pod držák na řidítka, z něhož přehrávač snadno sejmete a opět nasadíte. 
 
 
 
MP3 přehrávač Energy Sistem Bike Music Box: 799 Kč 
Rivalové: Přímí na našem trhu chybějí, produkt se také prodává pod označením Trevi MPS 1650.

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑