Audio

Publikováno 20. července 2014 | Petr Sedlák

0

Malý velký hudební hráč

 

Na tuhle hračičku jsem se hodně těšil, sám jsem totiž řešil problém s distribucí muziky u sebe doma. Spoustu oblíbené hudby mám na nejrůznějších místech, především však na serveru a na cloudu. Nejčastěji tak pro poslech hudby využívám svůj mobil. V jeho hudební knihovně mám vše uspořádáno a nastaveno přesně podle svých představ, občas poslouchám i on-line rádia, takže mobil je vlastně mou nejoblíbenější „hudební skříňkou“. Sami víte, že repra v mobilech nebo tabletech nejsou pro kvalitní poslech určená, takže jsem hledal možnosti bezdrátového streamování hudby do kvalitní audiosestavy. Vyzkoušel jsem tedy bezdrátový audio adaptér Logitech. A výsledek? Pohodlí, jednoduchost, funkčnost, spokojenost… 

 
A stane se ještě menším… 
Bluetooth Audio Adapter je miniaturní strojek s rozměry dvou krabiček od sirek, vyvedený ve stylovém černém designu s modrými prvky (už to evokuje přítomnost „modrého zubu“). Na jednu stranu je prima, že se audio technika miniaturizuje, takže už nemusíme mít v obývacím pokoji velkou skříň narvanou k prasknutí, na druhou stranu bych přece jen osobně ocenil, kdyby ta miniaturizace měla své hranice. Audio adaptér je už tak malý a lehoučký, že mi jej připojené kabely několikrát strhly na zem – tento problém lze naštěstí vyřešit jeho důkladným umístěním, je třeba u toho jen přemýšlet. 
Na zadní straně přístroje jsou, krom slotu pro připojení napájecího kabelu, dva očekávané výstupy. A to jack a dvojice analogových audio výstupů RCA (cinch). Ty propojíte přiloženým kabelem s vaší audiosestavou, případně jakýmkoliv zvukovým systémem, typicky soundbarem, domácím stereosystémem, AV receiverem nebo obyčejnými PC reprosoustavmi, které disponují buď zmíněnými cinchy, nebo 3,5mm jackem. 
 
V jednoduchosti je síla 
Samotné propojení je neuvěřitelně snadné. Kabel z Audio Adapteru vetknete do zvukového systému a na Logitechu stisknete tlačítko umístěné na vrchním panelu. Na mobilním zařízení si aktivujete Bluetooth a okamžitě se vám objeví v nabídce Logitech BT Adapter. Stačí jej vybrat, obě zařízení se spárují… a zábava může začít. Celé to zvládnete během několika vteřin. Jakmile se přístroje jednou propojí, spárování už nikdy nemusíte opakovat – při dalším spuštění se oba najdou automaticky. Díky technologii Multipoint Bluetooth máte navíc možnost připojit přes BT až dvě různá zařízení a přepínat streamování zvuku z jednoho nebo z druhého pouhým stiskem tlačítka. Podle výrobce je dosah BT spojení až na 15 metrů při přímé viditelnosti. Já jsem přehrával hudbu bez problémů na vzdálenost zhruba 10 metrů a přes dvě zdi, což je myslím zcela dostatečné. 
 
Věrný a plný zvuk 
Co mě na adaptéru opravdu potěšilo, je perfektní zvukový výstup. Přestože dnes v podstatě převládají MP3 hudební soubory komprimované v bitratu 256 až 320 kb/s, vyzkoušel jsem několik různých formátů zvuku a výsledkem byla velmi věrná reprodukce, bez jakýchkoliv ruchů, jako je například jemný šum. Chytrá krabička má ještě jedno praktické využití – pokud si chcete pustit na svém tabletu (třeba v posteli) oblíbený film, distribuce audio stopy filmu do kvalitních bedniček může být přesně to, co vám k dokonalému filmovému zážitku doposud chybělo. Jistě sami najdete i další možnosti tohoto praktického doplňku.
 
 
Bezdrátový modul LOGITECH BLUETOOTH AUDIO ADAPTER: 1 109 Kč
Rivalové: Philips AEA2000 (990 Kč); Vantec BT Audio Receiver (890 Kč)
 
 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑