Multimédia

Publikováno 11. září 2014 | Jan Lodl

0

Láska na první pohled

Poslední vývoj na trhu s mobilními telefony nám ukazuje, že doby, kdy jsme kupovali přístroje maximálně od pěti šesti značek, jsou definitivně pryč. S novými modely výrazně boduje Xiaomi a dlouho podceňovaný Huawei ukazuje, že by se mohl vydat podobnou cestou, jakou pár roků před ním nastoupil třeba Samsung. Tomu se také ještě před lety odborníci smáli, a kde je dnes. Značka Huawei má našlápnuto podobně, model Ascend P7 totiž patří mezi nejlepší modely současnosti. A i když po něm sáhne velmi náročný uživatel, zklamaný rozhodně nebude. 
 
Ztělesněná elegance 
Už na samotné balení si Huawei dává pozor. Jakmile přístroj vybalíte z krabice, ani chvíli nezapochybujete, že držíte v ruce něco extra. Model P7 je sice o malinko tlustší než předchůdce P6, ale to mu rozhodně na eleganci neubírá. V současnosti tolik populární bílá nevypadá špatně, ale přístroj vyvedený v efektní černé (jejž jsme také dostali k recenzi) vypadá prostě skvěle a telefonu tato barva opravdu sluší. Pocit luxusu podtrhují i bočnice z leštěného kovu, ve kterých jsou ukryta ovládací tlačítka i „šuplíčky“ na SIM kartu a MicroSD kartu. Vše korunuje lesklá zadní strana, jež vyvolává iluzi skla. 
Pětipalcový displej plus prostor kolem něj…, ano tenhle aparát není úplný drobeček. Přesto telefon dobře padne do rukou a snadno se ovládá. Snad jen hrany jsou až příliš ostré; vypadá to sice dobře, ale v ruce občas trochu tlačí. Klasická trojice tlačítek, jež k telefonům s Androidem neodmyslitelně patří, je tentokráte senzorová, reagují přesně a citlivě. 
 
Barvy jako živé 
Displej telefonu udělá velkou radost všem fanouškům multimédií. Technologie IPS zajišťuje živé barvy, které vám zajistí opravdový požitek z videa. K tomu musíme ke kladům připočíst Full HD rozlišení a pochopitelně také dostatečnou úhlopříčku. Na P7 si film na cestách určitě bez problémů (a kompromisů) pustíte. A klidně i při odpočinku na pláži, protože čitelnost na slunci je velmi dobrá a pochvalu si zaslouží i senzor automaticky nastavující jas. 
Bude to však asi chtít jedno vylepšení. Pokud má totiž Huawei Ascend P7 nějakou slabinu, pak je to hlasitý reproduktor. Ten je opravdu trošku zklamáním, pomoc je naštěstí jednoduchá, stačí připojit vlastní sluchátka, s těmi už je reprodukce hudby nebo jakýchkoli jiných zvuků naprosto bezproblémová. Přístroj si poradí se všemi běžnými formáty zvuku a videa, fanouškům kvalitní hudby určitě udělá radost nativní podpora formátu FLAC. V něm i vážná hudba zní z mobilu velice dobře. 
Výrobce neuvádí mezi podporovanými formáty matrjošku. Smartphone většinu běžných záznamů přehraje, v některých případech ale nezvládne zvuk. Vše vyřeší stažení příslušného přehrávače z obchodu Google Play. Hardwarový výkon má totiž P7 více než dostatečný. Velkou pochvalu si výrobce zaslouží za velmi dobře implementovanou technologii DLNA. Ta umožní bez nejmenších problémů a složitého nastavování přehrávat multimédia ze síťových disků. Stejně tak si můžete například na DLNA televizoru reprodukovat multimediální obsah uložený v mobilu. 
K dispozici je totiž prostoru dost, k 16 GB zabudované paměti lze přidat dalších 32 GB paměťové karty, a samozřejmě případně využít kapacitu vybraného síťového úložiště. Na rozdíl od některých jiných značek nemá sice Ascend P7 nativní podporu služby Dropbox, ale to vyřešíte jednoduchým stažením aplikace. Například na OneDrive dostanete automaticky 3 GB navíc, pokud si necháte fotky automaticky zálohovat právě sem. Vše funguje velmi dobře a o kopírování fotek se už nikdy nebudete starat. 
 
Rychlost, kam se podíváš 
Odezva telefonu je opravdu svižná, čtyřjádrový procesor a 2GB paměť RAM zajišťují, že telefon se opravdu jen tak nezadýchá. Totéž ale platí i pro datové přenosy. Podpora obou frekvencí Wi-Fi standardu n zajišťuje, že streaming multimédií je naprosto plynulý. A nezpomalíte, ani když budete muset opustit Wi-Fi, ve výbavě totiž nechybí podpora LTE (4G), do něhož se čeští operátoři – zejména Vodafone mimo velká města – skutečně pustili. Pracovat s telefonem rychlostí kolem 15 Mb/s je skutečně příjemné. 
O tom, že tenhle telefon si rozhodně cestu k uživateli najde, svědčí i zpráva o celosvětově milionu prodaných kusů během prvního měsíce prodeje.
 
HUAWEI ASCEND P7: 9 990 Kč

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑