Bleskovky no image

Publikováno 23. července 2015 | Redakce

0

Powered Audio System

Tento efekt zvukových frekvencí poprvé popsal v roce 1680 Robert Hooke ve své studii o  vizualizaci zvuku, k níž dochází většinou pomocí řízeného rozmístění částic na vibrujících  deskách či membránách.


Alberto Ayala, ředitel Vision and Sound, Sony Europe, to okomentoval: „Model  MHC-V7D disponuje neuvěřitelným zvukem i působivým vzhledem, ovládat jej lze gesty  a nabízí světelné LED efekty. Na vizualizaci zvuku je krásné to, že vlastně vidíte jeho sílu  ve zhmotněné podobě. Audiovizuální zážitek ze skladby Hideaway je tedy něco zcela  nového.“

Průkopník a inovátor Yifei Chai ze studia Unit 9 společně se svým týmem nás ve videu  vezmou až do samotného srdce domácího audiosystému MHC-V7D, kde písek poskakuje,  barvy tančí, z vody vznikají útvary a tekutá suspenze z magnetických nanočástic  vystrkuje růžky. Nízkofrekvenční reproduktor (woofer) sleduje vývoj skladby od jejího  tiššího začátku přes narůstající intenzitu až po závěrečné vyvrcholení.
  Akustické vodní útvary vznikají pomocí Petriho misek naplněných vodkou umístěných  na subwooferu novinky MHC-V7D. Síla zvuku je také dobře vidět na Chladniho  obrazcích, které vznikají na tenké kovové desce posypané pískem a upevněné nad  reproduktorem: písek je zvukovými frekvencemi modulován do různých tvarů.  Ferrofluid neboli tekutá suspenze z magnetických nanočástic dokonale předvedla  ovládání audiosystému gesty. Ferrofluid obsahuje malinké částečky (~10 nm v průměru)  magnetických částic v kapalném roztoku, a díky nim se chová jako kapalina a zároveň  má magnetické vlastnosti pevného skupenství. Elektromagnety synchronizované  s beatovou linkou skladby působí na ferrofluid a ten se rytmicky vlní a vytváří abstraktní  hroty, které reagují na basy. Při ovládání gesty se ferrofluid rozsvítí a barvy se sladí  s nastavitelnými světelnými efekty a s rytmem hudby. Smart High Power Technology  představují „tři tančící barvy“ umístěné přímo na reproduktoru a reagující na tlak  zvuku 1550w a impozantní basy.

Režisér videa Cole Pavioura z Unit 9 je etablovaným zástupcem nové generace  digitálních filmařů. Tento pokrokově smýšlející umělec o svém projektu pro Sony uvedl:  „Spolupracovat se Sony na tomto projektu pro mě bylo obrovskou poctou – a také  skvělou příležitostí hrát si a experimentovat s vizualizací zvuku, pomocí níž jsme  zhmotnili ohromující zvuk audiosystému od Sony. Naším cílem bylo divákům nabídnout  smyslový prožitek, který nemá obdoby. Výsledky jsou neuvěřitelné: geometrické vzory  způsobené vibracemi daných audio frekvencí, voda, která přesně kopíruje dynamický  rozsah zpěvu, a ferrofluid, který tancuje a vznikají tak úžasné formace.“ Domácí audiosystém MHC-V7D přemění váš domov na taneční parket  Nový High Powered Audio systém nabízí tu nejvyšší kvalitu zvuku a hlasitost, dunivé  basy a inovativní funkce, které rozproudí každý večírek.

Model MHC-V7D nabízí díky Clear Smart High Power Technology od Sony  monumentální basy a zvukový tlak až 1550W1 (RMS 1440W, 105.5dB SPL). Funkce  Audio+ optimalizuje zvukové nastavení na jeden dotek a režim Football spolehlivě  vykouzlí atmosféru jako na stadionu. I díky tomu nabízí nový model MHC-V7D zvuk pro  každou situaci.

Své oblíbené skladby si můžete jednoduše vylepšit pomocí DJ a samplovacích efektů.  Na výběr je potlesk publika, reggae dechová sekce nebo si ke skladbám můžete díky  dvěma vstupům pro mikrofon přidat svůj hlas a užít si třeba karaoke. Zábavu na  parketu rozjedete pomocí světelných efektů sladěných do rytmu hudby. Díky nové  technologii Gesture Control Technology můžete navíc vše ovládat jen gesty své ruky.   Pomocí NFC a Bluetooth si připojíte svůj smartphone nebo tablet a okamžitě můžete  bezdrátově streamovat své playlisty do audiosystému. Stáhněte si aplikaci Fiestable pro  ovládání světel reproduktorů, přidejte DJ efekty, vychutnejte si přehrávání hlasu nebo  jednoduše přejděte na další skladbu — to vše ze smartphonu, který poslouží jako  dálkové ovládání.

Pokud byste někdy chtěli trochu potrápit sousedy, můžete tento audiosystém propojit  pomocí funkce Party Chain Mode s dalším kompatibilním systémem High Powered  Audio systémy, například SHAKE-X3D nebo SHAKE-X1D. Výsledek zaručen!

Sony MHC-V7D pořídíte 18 189 Kč

 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑