Multimédia

Publikováno 30. července 2015 | Jan Lodl

0

Nadupaný dvousimkáč

Už to tak vypadá, že tchajwanské HTC konečně opět nabírá dech. Tradiční výrobce smartphonů hledal nějakou dobu svou novou identitu, ale podle všeho ji našel. Nedávno představené modely by mu mohli přivést fanoušky zpět. Jedním z reprezentantů nového trendu je model Desire 820, nabízí totiž velmi dobrý výkon, celou paletu funkcí a navíc jej pořídíte za citelně méně než deset tisíc korun. O čem jiném by mohl leckterý český mobilní fanoušek snít? Pomiňte poněkud levně vyhlížející plasty, tenhle telefon vás prostě bude bavit. Snad jen množství otisků zachycených na zadní stěně možná bude někomu čas od času zvyšovat krevní tlak.

When I’m Sixty Four
Všichni astronauti letící v rámci projektu Apollo na Měsíc by nám záviděli výkon, který máme dnes běžně v kapse. Jejich hlavní počítač by totiž současné smartphony klidně strčily do kapsy. A co teprve Desire 820, vůbec první telefon s operačním systémem Android, který přišel se čtyřiašedesátibitovou architekturou, jež není stále ještě úplně běžná ani u stolních počítačů. To mu dává skutečně solidní základ. Když k tomu navíc připočítáme osmijádrový procesor (čtyři jádra jsou taktována na 1,7 GHz a čtyři na 1 GHz), je jasné, že výkon tomuto stroji chybět nebude.
Nižší cenová hladina, do které telefon míří, má přece jen některá omezení a současné špičkové telefony nabízejí výkon ještě vyšší. Nicméně pro srovnání: HTC Desire 820 nabídne v testech zhruba čtyřnásobek výkonu než předchůdce One X, který na úplnou špičku patřil před necelými třemi roky; uživatelská paměť nabídne slušných 16 GB a další lze přidat pochopitelně prostřednictvím microSD karty; telefon si poradí až se 128GB kapacitou. Snad jen na operační paměti nemusel výrobce tolik šetřit, 2 GB sice nejsou málo, ale v této kategorii už začínají být standardem spíše gigabajty tři.

Full HD trochu chybí
Další drobné zklamání připraví nadšencům displej. Rozlišení 1280 × 720 není špatné, ale přístroji s displejem o úhlopříčce 5,5" (13,97 cm) by Full HD slušelo víc. Než ale na telefon zanevřete, je třeba připomenout jednu „drobnost“ – ten displej je opravdu dobrý! Technologie Super LCD2 se předvádí v celé své kráse a i díky ní se HTC umí v případě potřeby proměnit v kapesní domácí kino. Filmy na tomhle telefonu vypadají skvěle a srdce filmového fanouška musí zaplesat. Displej je už dostatečně veliký, aby byl film „koukatelný“, a nabízí i solidní úroveň kontrastu a jasu. Takže až třeba někdy nebudete stíhat nějaký důležitý zápas sledovat přímo na stadionu, nebo v televizi, HTC vám jej třeba v kombinaci s O2 TV Go bez problému zprostředkuje v adekvátní kvalitě.
Škoda, že v útlém těle nezbylo dost místa pro pořádné reproduktory. Ani plastové šasi tomu všemu moc nepomáhá. Jednoduše řečeno, na fotbalový zápas to asi stačit bude, ale při sledování filmu, neřku-li poslech hudby, rozhodně sáhněte po sluchátkách (a raději svých vlastních, než těch přibalených). Výrobce smartphone rovnou nevybavil větším počtem kodeků a podpora FLAC by rozhodně potěšila, stejně jako MKV. Matrosku sice telefon přehraje, ale neporadí si se zvukem. Nicméně veškeré tyto problémy samozřejmě vyřeší návštěva obchod Google Play a „nákup“ příslušných aplikací.

Konečně pořádná selfie
Designem hodlá recenzovaný model HTC oslovit především mladou generaci, a proto se konstruktéři rozhodli využít jejich aktuální záliby – pořizování si fotek sebe sama. Přední objektiv u Desire 820 totiž disponuje rozlišením 8 Mpix. To sice není úplně nejvíc na trhu, ale v této cenové kategorii je to skutečně špička. Navíc, čelní fotoaparát pořizuje skutečně velmi solidní snímky, takže až se zase budete chtít jednou vidět na Facebooku, stačí stisknout spoušť. A propos spoušť – mobil sice nemá dedikováno tlačítko pro pořizování fotografií, ale v menu lze nastavit, že její funkci zastane ovladač hlasitosti. Zkušenější fotografové budou asi postrádat namáčknutí, ale zase ocení, že delším podržením tlačítka lze vyrobit sérii snímků. Zadní fotoaparát s rozlišením 13 Mpix nabízí hodně širokou paletu režimů, včetně manuálu nebo třeba současného záznamu videa a fotografií. Snímky jsou dalším příjemným překvapením tohoto modelu a vytknout se jim dá snad jen menší hloubka ostrosti, která nás naučí ostřit na to důležité v záběru. Velmi dobré je naopak podání barev, a také celková kresba snímků.

HTC DESIRE 820: 8 490 Kč
Rivalové: LG D855 G3 16GB (9 990 Kč); Samsung N7505 Galaxy Note 3 Neo LTE (8 499 Kč)

 

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑