Novinky

Publikováno 4. října 2015 | teh@c

0

Nová DIGI TV

LAMA koupila DIGI TV počátkem roku 2015, kdy se po dlouhých jednáních dohodla s dosavadním vlastníkem, rumunskou skupinou RCS&RDS. Převzala službu, která sice stále měla významný počet zákazníků, technologicky a šíří nabídky však už nestačila standardům trhu placené televize v ČR. To se od dnešního dne zásadně změní: Přichází Nová DIGI TV na nové technologické platformě a s rozšířenou programovou nabídkou. Dosavadní zákazníci DIGI dostanou v rámci měsíčního poplatku 49,- Kč nové set top boxy nebo od 1. 11. CAM moduly, které umožní přijímat signál v lepší kvalitě. Základní balíček za 299 Kč obsahuje 73 programů včetně bohaté nabídky kanálů v HD a přenosů zápasů anglické Premiere League, kterou DIGI TV nabízí na satelitu pro české diváky exkluzivně. „Jsme přesvědčeni, že při srovnání programové nabídky a ceny s konkurencí máme nejvýhodnější nabídku na českém trhu placené televize, a to nejen pro sportovní fanoušky,“ uvádí Vladimír Rusnák, ředitel české DIGI TV.
 
Migrace současných zákazníků na novou platformu si vyžádá investice okolo 300 miliónů Kč, které spotřebují nový hardware, jeho instalace zákazníkům (výměna set top boxu je zdarma) a další aktivity. Jedná se o logisticky náročnou operaci; přes 15 000 individuálních výměn starých set-top boxů za nové bude měsíčně provedeno aparátem více než sta interních techniků DIGI TV a posil, které poskytnou smluvní partneři. Zároveň technik seznámí zákazníky s ovládáním nových set-top boxů a CA Modulů, vymění LNB konvertor, provede kontrolu celého satelitního systému a nabídne případnou výměnu poškozených součástí (paraboly, konzoly či koaxiálního kabelu).  Návštěvu technika a tedy přechod na Novou DIGI TV či zcela novou instalaci služby Nová DIGI TV si lze vyžádat přes klientské centrum či oficiální webové stránky DIGI TV.
 
Česká DIGI TV zároveň rozvíjí strategii úzké spolupráce se skupinou Slovak Telekom. Oba operátoři využívají částečně společnou technologickou platformu a spojují se při vyjednávání o nákupu sportovních přenosů, kde můžou vzhledem k velikosti česko-slovenského trhu dosáhnout výhodnějších podmínek.
 
(Tisková zpráva)

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • Test: True Wireless sluchátka do šesti tisíc korun
  • Kdo s koho: 4K Ultra HD Blu-ray přehrávače Panasonic DP-UB450EG-K vs. Sony UBP-X700
  • HIGH FIDELITY
  • Profily

   

  Název a logo STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1994.