Audio

Publikováno 12. října 2015 | Pavel Víšek

0

Zvukem umanutá

Mezi klady sluchátek AH-MM200 patří elegantní design, kompaktní rozměry i nízká hmotnost; navenek se příliš neliší od vyššího supraaurálního modelu AH-MM300, osazeného sofistikovanějšími dynamickými měniči s většími membránami, rozdíl v ceně však představuje 3 000 Kč. Sluchátka se vyrábějí ve dvou provedeních, bílém se světle šedým čalouněním a černém, s detaily z anodizovaného leštěného hliníku.
Pouzdro hlavového mostu z hliníkových profilů zesílených ocelovou kulatinou je čalouněné jemnou umělou kůží, která „dýchá“ lépe než pravá useň a na vnitřní straně ustupuje syntetické tkanině s bohatým polstrováním. Výškově polohovatelné posuvky s cejchovanou stupnicí přecházejí v dobře aretované sklopné mechanismy, vůči kterým lze hliníkové vidlice natáčet o ±20°. Dvoubodově uchycené eliptické mušle uzavřené konstrukce jsou vyrobeny z lehkého a velmi pevného kompozitního materiálu, zesíleného skleněnými vlákny, jehož struktura na povrchu připomíná keramickou glazuru. Hliníkové vsadky s logem na vnější straně konstrukci dále zpevňují a slouží i jako designový prvek. Každá z mušlí je osazena širokopásmovým dynamickým měničem (ø 30 mm), jehož třívrstvou membránu (technologie Triple Layer) pohání vysoce účinný neodymový magnet. Jemná umělá kůže u čalounění měkkých náušníků přesahuje do volného prostoru nad měniči, kde je samozřejmě hustě perforovaná. Nevelké náušníky tak přiléhají ke všem záhybům boltců a prostor mezi měniči a ušními bubínky je tak dokonale uzavřený. Měniče zde před pronikáním nečistot chrání vrstvy dokonale průzvučného polyuretanu, který jinak dobře známe třeba z náušníků otevřených „walkmanových“ sluchátek. K připojení kabelu slouží zdířka pro 3,5mm přímý jack na dolní hraně levé mušle (kabely jinak rozlišují písmena L a R na vnější straně koncovek hlavového mostu). Dodejme ještě, že přítlak mostu je přiměřený, sluchátka na hlavě dobře sedí, ale jejich „přítomnost“ neunavuje ani při delším poslechu. Uživatelskému komfortu nelze nic vytknout.

Bonusová aplikace
Ke sluchátkům jsou přibaleny dva kabely o délce 1,3 m s žílami z bezkyslíkaté mědi a pevnou izolací, zakončené zalomeným 3,5mm jackem (kontaktní plošky všech přípojek jsou pozlacené): zatímco první s třítlačítkovým ovladačem s vestavěným mikrofonem využijí majitelé strojků Apple, druhý „univerzální“ poslouží ostatním. Výbava zahrnuje ještě transportní sáček z měkké šedé tkaniny, který se uzavírá na šňůrku. V této třídě však už nebývají výjimkou zaklapávací pouzdra, jež sluchátka ochrání lépe. To je snad ale jediná výtka k velmi dobré výbavě. Praktický bonus představuje aplikace Denon Audio App, kterou lze bezplatně stáhnout na webu značky Denon ve verzích pro operační systémy Android a iOS. Nabízí softwarový přehrávač, který počítá s možností sestavování playlistů, úpravou zvuku stopásmovým grafickým ekvalizérem a síťovou službou TuneIn Internet Radio, jež má v nabídce přes 70 000 internetových rádií a bezpočet podcastů. Kmitočtový rozsah na obou stranách přesahuje akustické pásmo, se jmenovitou impedancí 36 ohmů a citlivostí 99 dB/mW se AH-MM200 řadí do hlavního proudu a vybudí je spolehlivě libovolný zdroj signálu, ať už jde o chytrý telefon, osobní přehrávač nebo tablet. Kvitovat lze kmitočtově vyvážený a dynamický zvuk s transparentností, která nebývá u sluchátek uzavřené konstrukce vždycky pravidlem. Detailně prokreslené pásmo středních kmitočtů staví na pevných a přesných basech, jež svým objemem nijak nevyčnívají, výšky jsou průzračně čisté. Jménu řady Music Maniac dělají AH-MM200 čest. K poslechu hudby totiž umějí své majitele dokonale strhnout.

DENON AH-MM200: 5 990 Kč
Rivalové: B&W P3 (5 190 Kč; S&V 10/12); Philips Fidelio M1MKIIBO/00 (5 599 Kč)

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑