Bleskovky

Publikováno 29. ledna 2016 | Redakce

0

Nový fotoaparát Olympus PEN-F

Špičkový design PEN
Jako každý systémový fotoaparát formátu MicroFourThirdsje i PEN-F stvořen pro spontánní, každodenní fotografování v ulicích bez stativu, takže je kompaktnější a lehčí, než mnohem větší digitální zrcadlovky.A také o mnoho lépe vypadá – a tento dojem ještě zesílí, když jej vezmete do ruky. Přes své relativně malérozměry působí fotoaparát velmi solidním dojmem.Kultivované ovládací prvky a povrchová úprava vysílají jasnou zprávu: tento fotoaparát je určen fotografům, kteří si dokáží život zpříjemnit krásnými věcmi a kteří jsou schopni promítnout toto vnímání krásy i do svých fotografií.

PEN-F má všechny předpoklady stát se stylovou ikonou, hodnou odkazu původní řady F. A tento potenciálvyužil konstrukční tým Olympus do krajnosti. Pod klasickými stupňovitým obrysem je do kovového těla pečlivě vyryto jméno značky a okolní imitace kůže je příjemná na dotyk. Dokonce i velikost a gravírování voličů je navrženo tak, aby upoutalo pozornost přihlížejících.

Elektronický hledáček v těle
Kultovní ambice PEN-F se neomezují jen na design. Tzv. Street fotografie nikdy nebyla populárnější a nový PEN představuje klasiku žánru: vestavěný elektronický hledáček umožňuje fotografování ve stylu dálkoměrných přístrojů. Hledáček je vybaven asistentem zaostřování se zvýrazněním zaostřené oblasti a 0,62x zvětšením obrazu. Osazen je OLED displejem s vysokým rozlišením 2,36 milionu bodů, který zobrazuje v reálném čase náhled reflektující všechna nastavení, včetně těch dostupných prostřednictvím nového kreativního voliče. 5osá stabilizace obrazu použitá v tomto fotoaparátu PEN prakticky zamezuje rozmazání obrazu v hledáčku.

Nové kreativní možnosti
Velký kovový volič na přední straně PEN-F je branou k nejnovějším kreativním funkcím. Olympus se pyšní širokou paletou filtrů a možnostísvých fotoaparátů – a také jejich skutečně jednoduchým použitím. Kreativní volič je ztělesněním těchto ambicí – umožňuje poslepu okamžitý přístup ke čtyřem kreativním funkcím, z nichž dvě jsou v řadě PEN novinkou: Monochrome Profile Control a Colour Profile Control. První z nich umožní vyladit gradační křivku, filmové zrno a tónování a nabízí současně i efekty černobílého filtru s možností tří předvoleb. Colour Profile Control přichází rovněž se třemi předvolbami ovlivňujícími gradační křivku. Funkci lze použít k nastavení saturace 12 barev v 11 různých úrovních. Páčka na zadní straně snadno přepíná mezi různými režimy.

Absence low-passfiltru pro vyšší rozlišení snímku
Kvalita obrazu je v případě PEN-F na předním místě.Tento unikátní designový kousek je napěchován nejmodernějšími technologiemi. Osvědčený systém 5osé stabilizace obrazu je stále nejlepší na světě* a v kombinaci s novým 20Megapixelovým Live MOS obrazovým snímačem bez low-pass filtru umožňuje delší expoziční časy s nižšími hodnotami ISO. Nový snímač poskytuje o 25% lepší rozlišení při zachování nízkého šumu a vysokého dynamického rozsahu.

Výsledky jsou působivé, zejména při spontánním fotografování z ruky. Což je samozřejmě to, co lehký PEN-F umí ze všeho nejlépe.

Mimořádně rychlá reakce
Při reportážním fotografování je neméně důležitá i rychlost reakce a je běžným omylem, že digitální zrcadlovky obecně reagují rychleji, než jejich MicroFourThirdsprotějšky. PEN-F,s nejkratší prodlevou mezi stiskem spouště a pořízením záběru v dané kategorii*, tento mýtus dokonale pohřbil.Automatické zaostření je mimořádně rychlétaké díky funkci EyeDetect AF a dotykovému displeji umožňujícímu volbu bodu zaostření.

PEN-F nabízí vyznavačům Street fotografie i řadu dalších výhod. Vysokorychlostní sekvenční snímání až 10 snímků za vteřinu usnadňuje zachycení rychlých dějů, otočný LCD displej s vysokým rozlišením je ideální pro zachycení videí nebo fotografií v obtížných situacích. Na přání vášnivých fotografů propojil Olympus bodové měření s AF zaostřovacími zónami, což pomáhá docílit správné expozice v jakýchkoli fotografických podmínkách. A další úžasnou funkcí, prověřenou již v modelech OM-D, je High Res Shot, umožňující navýšit rozlišení až na ekvivalent 50 megapixelů (80Mpx v RAW).

Pro nahrávání fotografií na sociální sítě a další média nabízí PEN-F technologii Wi-Fi a bezplatnou aplikaci OI.Share2.6. K dalším uživatelsky přívětivým funkcím patří SupersonicWaveFilter,který automaticky oklepe prach, který by se mohl usadit na senzoru během výměny objektivů, čímž předchází únavným a drahým procedurám čištění senzoru. Pro vyznavače módy z řadmajitelůPEN-F je připravena speciálně navržená kolekce módních fotodoplňkůa PEN-F je také kompatibilní se spoustou objektivů M.ZUIKO, včetně profesionální řady M.ZUIKO PRO.

Tisková zpráva

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑