Novinky

Publikováno 28. února 2016 | Redakce

0

Epson představil nové OLED brýle

Řada Epson Moverio se od ostatních chytrých brýlí na trhu odlišuje zaměřením na široký sortiment komerčních a jiných aplikací. Tato řada byla vyvinuta s důrazem na funkčnost a získala si oblibu mezi podnikateli i nezávislými prodejci softwaru (ISV).  Brýle Moverio BT-300 pokračují v závazku společnosti Epson dodávat binokulární chytré brýle, které poskytují reálné optické průhledné překrytí a vyšší výkonnost, tedy charakteristiky, které jsou zásadní pro profesionální použití i pro příležitosti nových zákaznických aplikací.
 
Roman Vejražka, Business Account Manager společnosti Epson Europe uvedl:  „Ve společnosti Epson máme stanovenu strategii zaměřenou na podnikatelské využití technologií. Od roku 2011, odkdy spolupracujeme s více než 2 000 partnery ISV, přináší řada Moverio hodnotu podnikům, mezi které patří organizace z oblasti techniky, vzdělávání a školení, lékaři a zubaři, maloobchodní prodejci a turistické, kulturní a památkové organizace.  Model BT-300 byl navržen po 5 letech zkušeností s chytrými brýlemi a pro vývojáře i uživatele přináší významná vylepšení.“
 
Brýle BT-300 vybavené čtyřjádrovým procesorem Intel Atom a operačním systémem Android 5.1 výrazně zvýšily výkon, aby mohly poskytovat 3D obsah a výdrž baterie dosáhla až šesti hodin. Uživatel brýlí vidí a vnímá prostředí pomocí čelní 5megapixelové HD kamery směřující dopředu a dalších senzorů. Stejně jako u předchozích modelů dodržuje zařízení normy na ochranu soukromí pomocí LED indikátoru, který signalizuje, kdy kamera natáčí.
 
Atsunari Tsuda, generální ředitel odpovědný za Moverio doplnil: „Moverio se liší od ostatních chytrých brýlí na trhu, u kterých ke škodě využitelnosti často forma předčí funkčnost výrobku. Každé rozhodnutí o designu, které přijmeme, bere v úvahu scénáře maximálního využití výrobku a naše technologie Si-OLED nám ve vývoji binokulárních průhledných chytrých brýlí otvírá nový svět.  Díky OLED můžeme využít výhody snížení využívání výkonu a hmotnosti, a zlepšení časů reakce, rozlišení HD, jasu a kontrastu. Tím, že jsme dali pro náš základní wafer přednost silikonu před sklem, dosahujeme ještě přesnějšího pixelového zobrazení.“
 
Brýle Epson Moverio BT-300 budou k dispozici od října 2016 a jejich prodejní cena se bude pohybovat okolo 800 EUR.
 
Řada Moverio je uvedena na užším seznamu výrobků pro tři ocenění Global Mobile Awards 2016, která budou dne 23. února oznámena na kongresu Mobile World Congress v Barceloně. Kategorie, ve kterých jsou brýle Moverio společnosti Epson zařazeny do výběru:
  • Nejlepší nositelná mobilní technologie
  • Nejlepší využití mobilní technologie pro maloobchod, značky a komerci
  • Nejlepší využití mobilní technologie pro dostupnost a inkluzi

Tisková zpráva

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑