Audio

Publikováno 30. března 2016 | David Nývlt

0

Suprkufr made by Panasonic

Pro fajnšmekry se nabízí možnost připojit mikrofon a kabel od elektrické kytary a vhodně tak rozpohybovat večírek vlastními výkony, což může být nejen zážitková akce, ale mnohdy i přímo adrenalin. S tímto supr kufrem vás sice do letadla asi nepustí, ale jinak se s ním manipuluje poměrně snadno a je i relativně odolný.

Určení a schopnosti
Stanete se lvem salónů, protože nahrát skladby MP3 na USB dongle umí snad už i mimino, a pak už jen na kufru navolíte přehrávání s náhodným výběrem. Než přehrajete všechny skladby (i bez možného zapnutí opakování) 32GB paměti (maximum akceptovatelné systémem), tak to chvíli potrvá. Po dvaceti minutách ticha se suprkufr automaticky vypne. V nabídce je i DJ režim s překrýváním skladeb. Pokud se párty a výkony jednotlivců vydaří, máte možnost si dokonce svůj zpěv či extempore na kytaru nahrát přímo v MP3 (128 kb/s) na USB paměť. V nabídce zvukových úprav lze samostatně nastavit úroveň basů, středů, výšek ale především vybrat z několika předprogramovaných frekvenčních křivek s mnohdy exotickými názvy – Arabic, Persian, India Bass a dalších pár evropsky znějících. Korunu všemu nasadí Super Woofer. Výsledek přepínání ekvalizace lze na reprodukované hudbě rozeznat velmi snadno, přestože většina má jednoho společného jmenovatele – basy a touhu po ohromení. Časově omezené přehrávání je překvapivě označováno Sleep. Při zahlédnutí různobarevně blikající membrány basáku je jasné, že tvůrcům monofonní reprobedny Panasonic SC-CMAX5 nejde o audiofilský poslech, ale především o rytmickou, taneční a zejména hlasitou hudbu. Své zaměření na zábavu náctiletých tato soustava plní poměrně zdařile. Přes deklarovaných 1000 wattů výkonu však nepočítejte s ozvučením příliš velkých prostor, učebnu na konci školního roku rozhodně zvládne s přehledem a možná přijde i pan ředitel.

Blikající basy
Jak je patrné z obrázku, na přední stěně jsou rozmístěny jednotlivé reproduktory, z nichž nejmarkantněji působí již zmíněný basový měnič (ø 250 mm) s miskovitou poloprůhlednou membránou, za níž lze měnit prosvítající odstíny chladných barev. Blikání je iniciováno rytmem hudby. Membrána basáku je chráněna extravagantně tvarovanou hrazdou, která, stejně jako tvary okolních plastů, navozuje retro- dojem 70. let a náznaky solidní pevnosti. Nad basákem jsou dva středotónové reproduktory (ø 100 mm) a centrální výškáč (ø 60 mm) s bambusovou membránou, vše jsou klasické kónusy. Každý reproduktor napájí samostatný zesilovač. Na horní ploše najdete široce rozmístěné ovládací prvky, reprezentované rozměrově poměrně velkorysými tlačítky, kterým by možná prospělo podsvětlení, aby v šeru párty nedošlo k přehmatům. Co jistě neminete, je úžasně obrovské kovové kolo ovladače hlasitosti s nekonečným chodem. Na vrchní ploše suprkufru jsou také dvě USB šachty pro připojení externích pamětí s hudbou, na jednu z nich lze i nahrávat. Jsou chráněny zátkami z měkkého plastu. Dalším zdrojem signálu je Bluetooth (Ver. 2.1, A2DP, AVRCP), jehož párování s komponenty je po stisku jednoho tlačítka příjemně bleskové. Směrem k výsuvnému držadlu pak výrobce umístil signálové vstupy, dvakrát 6,3mm jack pro připojení kabelu kytary a mikrofonu, jeden 3,5mm jack a pár cinchů. Je zde i cinchový výstup pro připojení externího komponentu. Vše je chráněno vyčnívajícími masivními madly, díky nimž se s bedýnkou poměrně dobře manipuluje na krátké vzdálenosti. Delší trasy pak překonáte díky páru drobných válečkovitých koleček na dně bedny. Ideální je pouze možnost tahat, pokud budete chtít bedýnku tlačit, pak nedokonale aretované držadlo „zajede“ a máte po radosti. Na zadní stěně suprkufru je klasická dvoupólová zásuvka pro elektrickou šňůru, bez které CMAX5 nevydá ani tón.

Pro koho?
Pokud bych měl krátce a pro předpokládanou cílovou skupinu poněkud srozumitelnější formou shrnout dojem z SC-CMAX5, tak by to znělo asi takhle: Je to hustý až mlaskózní a každej fellas bude čučet jak bacil do lékárny, že všechno hraje z founu, zatímco ty máš mazovej gaučing s lusknou. Na krutě přebuchtěné kalbě bude crew mastit parket a borci mazat šišku. Tak zatím páčko a nezapomeň vzít tenhle libovej suprkufr na privátek s perspektivním řezivem a vše bude v poho. Věř tomuhle časáku, nenechá tě chytit ježka.

PANASONIC SC-CMAX5: 12 990 Kč
Rivalové: Ibiza Sound PORT15VHF-BT (9 590 Kč), IMG Stage Line TXA-150USB (9 130 Kč)

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑