Audio

Publikováno 30. června 2016 | David Nývlt

0

Šokující demonstrovadlo

GoGen nabízí monofonní bezdrátovou BT reprosoustavu, digitální FM tuner, Karaoke, vstup pro mikrofon/kytaru a možnost přehrávání hudby v MP3 z USB vstupů. Tento krabicoidní, vzad zužující se kvádr orientovaný na výšku je na přední straně vybaven efektně vyhlížející trojicí reproduktorů. Už od pohledu vypadají velkoryse dimenzované, takže skýtají naději na výrazný zvukový projev vhodný pro vaše večírky, svatby, prezentace apod. Uprostřed je kónický středobasový reproduktor (ø 110 mm), doplněný výraznou vypuklou prachovkou. Nahoře a zrcadlově i na dolní části jsou umístěny výškové reproduktorky, taktéž kónické. V dolním prostoru mezi nimi pak nalezneme kubisticky tvarovaný bassreflexový výstup.

K zábavě i k politickému boji?
Na horní stěně je nejen masivně koncipované držadlo, perfektně uzpůsobené jak k pasivnímu přenášení dole u kolen, tak i v aktivní poloze ležmo na rameni. Při tomto umístění nehřmí GoGEN do ucha, ale tam kam má, tedy do prostoru. Na zmíněném řídicím panelu je přehršel ovládacích prvků, včetně kolébkového přepínače On/Off a dvou šachet USB. Do nich je možné vložit paměťová média a hudební soubory načítané z tohoto zdroje lze opakovat po jednotlivých skladbách nebo po složkách, či navolit náhodné přehrávání písní. Dále jsou zde k dispozici tři konektory jack (1× 3,5 mm a 2× 6,3 mm). Velké konektory jsou určeny pro připojení elektrofonické kytary a mikrofonu (v setu včetně kabelu), ten byl navržen sice pro zpěv, ale jak jsem již upozornil, coby demonstrační rekvizita je BPS ideální. Při zkušebním „vyřvávání“ i v součinnosti s hudbou nebyl náchylný ke zpětné vazbě – výhodou je, že oba signály se automaticky mísí s dalšími navolenými zdroji signálu. Na panelu je i nastavení hlasitosti, basů, výšek a úrovně echa mikrofonu. Tyto ovládací prvky jsou vhodně rozmístěny a tvarově odlišeny. Výhodně je umístěna i podstatná LED mikrokontrolka nabíjení, která barvou či blikáním informuje o stavu nabití olověného akumulátoru. Síťová přípojka na klasickou dvoupólovou přívodní šňůru je umístěna na zadní stěně, stejně jako drátek FM antény. Na dolní ploše jsou upevněny pryžové podložky.

Barevná hudba
GoGEN PBS 626 umí naladit rozhlasové stanice a případně je uložit do pamětí (až 30 pozic). To, co současné uživatele zajímá nejvíce, je otázka, zda má mašinka bezdrátové připojení Bluetooth. Ano, má. Přístroje se vzájemně „očuchají“ a spárují velmi rychle. Výhodou umístění všech ovládacích a vlastně i přípojných míst na horní ploše je skutečnost, že jsou dostupná nejen při vertikálním přehrávání, ale i při horizontálním působení v pohybu. Působivé je i LED blikání do rytmu hudby, které lze naštěstí i vypnout. Na jedno nabití můžete bavit či řídit demonstraci přibližně 6,5 hodiny, což výrazně souvisí se sílou vyjadřovaných myšlenek, myslím silou akustickou, tedy hlasitostí. Velkou devizou tohoto systému je minimální hmotnost (pamatujte na uvnitř instalované akumulátory), ale někde bylo nutné trochu šetřit, což se přece jen projevuje na kvalitě reprodukce.
Ve zvuku slyším plastový nádech, vzhledem k nízké ceně a uživatelskému určení však stejně žádné zvukové zázraky nešlo očekávat. Také se ani nedostaví. Příjemná je snadná ovladatelnost i manipulace a mnozí ocení, že mohou současně hrát na kytaru i zpívat. Zda jeho hlasitost odpovídá novým předpisům Magistrátu hl. m. Prahy pro busking, tedy pro pouliční uměleckou výdělečnou činnost, si musíte zjistit sami.
Využitelnost lze rozdělit na několik vzájemně se prolínajících okruhů. V bouřlivém společenském ruchu bude jistě lákavá možnost připojit mikrofon a BPS využít jako snadno přenosný megafon na veřejných akcích, volebních mítincích, aukcích či vítání hostů všeho druhu. K hudební produkci lze mít výhrady, ale přesto může mnohé potěšit. Pokud vám dojde hudba či myšlenky, tak po patnácti minutách bez signálu se BPS 626 automaticky vypne. Sousedi si oddychnou a vláda nepadne.

GOGEN BPS 626: 3 800 Kč
Rivalové: Marshall Kilburn (6 990 Kč)

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑