Audio

Publikováno 17. července 2016 | Miroslav Láb

0

Modrým zubem do ucha

Nové bezdrátové špunty Prime P-1 jsou dost elegantní a od prvního pohledu seriózní. Jejich kovová těla vzájemně propojuje poddajný, hedvábím opředený kablík, který je před pravým sluchátkem přerušen malým elektronickým modulem. Tato část obsahuje mikrofon, baterii, ovládací tlačítka, indikační LEDku, vlastní Bluetooth elektroniku a nabíjecí micro USB zásuvku. Na kablíku je zkracovací gumová sponka, takže při sportu vám nemusí kablík u brady nebo za krkem volně plandat, a když sluchátka nechcete používat, pověsíte si je na krk: jejich magnety se vzájemně přitáhnou a máte zajímavý audio náhrdelník.

Špunty na baterky
Součástí příslušenství je kulaté pouzdro, nabíjecí USB kablík, dva páry dalších redukcí do ucha a „záušní závěsy“ – to když jste hodně dynamičtí a špunty vám v uších nedrží. Nasazování těchto závěsů pro mě bylo komplikované, a tak jsem si sluchátka zasunul víc do uší a za odměnu jsem získal skvělé basy! Sluchátka se dodávají s přednabitou baterií, takže je můžete okamžitě používat. Stisknete déle prostřední tlačítko, na mobilu zvolíte hledání Bluetooth příslušenství, chvilku počkáte a všechno skvěle funguje. Krajní tlačítka jsou určena pro regulaci hlasitosti, prostřední pro přijímání nebo odmítnutí hovoru, případně jako pauza při reprodukci záznamů z mobilu. Všechny stavy při nastavování indikuje jediná LEDka blikáním, ve sluchátkách doprovázeným odpovídajícími signály – přepínání funkcí může být kontrolováno i poslechem. Co můžete chtít víc? Při exteriérových aktivitách nemusíte na mobil sahat a přitom máte všechno pod kontrolou. Plně nabitá sluchátka fungují pět hodin (!) a nabitá jsou za dvě hodiny.

K práci i do auta
A teď to podstatné. Samozřejmě, že Beat Prime P-1 fungují s iPhonem i s iPadem. Když jsem ale sluchátka spároval s MacBookem, v němž mám nekomprimované záznamy, byl jsem opravdu příjemně překvapen. Přestože se jedná o levná sluchátka, mají vyrovnanou reprodukci a ani náznakem netrpí nepříjemným, kovově plechovým přenosem řečového signálu, charakteristickým pro levnější modely. Zkrátka vokály jsou výborné, čisté, neagresivní. Basy jsou měkčí, ale subjektivně jsou na špunty hodně hluboké. I když jsou sluchátka určena především pro mobilně telefonní exteriérový provoz, použil jsem je při psaní tohoto textu a o nic jsem nebyl ochuzen. Jsem zvyklý poslouchat s přiměřenou hlasitostí a pocit omezené dynamiky jsem neměl. Navíc mě nerozčilovaly a na klávesnici se mi nepletly obvykle překážející kablíky.
Nikdy jsem moc nechápal různé „hands free bondovky“ k mobilům, ale Lamaxy bych doporučil i jako výbavu do auta. Telefonáty za jízdy jen přijímám a mobil nerad vytahuji z kapsy. Sluchátka Lamax Prime P-1 oba požadavky splňují a za ty peníze je to skutečný luxus. A když bude potřeba, skvěle hrají muziku!

LAMAX BEAT PRIME P-1: 1 290 Kč
Rivalové: Energy Sistem Earphones BT Sport (1 249 Kč); Philips SHB5250BK (1 449 Kč); Skullcandy Ink’d Wireless

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑