Audio

Publikováno 7. října 2016 | Pavel Víšek

0

Blaze s Blaze?

Nabídka sluchátek na domácím trhu je velice rozsáhlá, ale v nižších cenových hladinách se výběr zužuje a velké značky začínají absentovat. Tady vzniká prostor pro produkci OEM (Original Equipment Manufacturer), pocházející většinou z Číny. Specializovaní výrobci, kteří dodávají mnoha značkám, jsou technologicky na výši, takže solidní kvalita se pojí s nižšími náklady, jež lze promítnout do koncové ceny. Ta se u sluchátek, která kupují tuzemští zákazníci, pohybuje podle agentury GfK už tradičně nebývale nízko. Lamax Beat Blaze B-1 tedy mohou být pomyslnou štikou. Jsou?

Můžou hrát více barvami
Sluchátka se vyrábějí v jediném provedení, kombinujícím černou s doplňky a izolací kabelu v tyrkysové. Web slibuje možnost personifikace dokoupením náušníků v pěti dalších odstínech (bílé, šedé, limetkové, žluté a modré), jež lze snadno vyměnit za standardní černé, ale v nabídce e-shopu zatím chybějí. Hlavový most, který vyvíjí přiměřený tlak (sluchátka na hlavě dobře sedí, ale neunavují ani po delší době poslechu), tvoří ocelový pásek v plastovém pouzdře, na většině plochy vnitřní strany polstrovaném a čalouněném prodyšnou umělou kůží. Most končí sklopnými mechanismy, jež umožňují sluchátka složit do transportního váčku z černé syntetické tkaniny, uzavíratelné šňůrkou. Vidlice supluje tvarovaný lakovaný ocelový drát (ø 4 mm). Kruhové mušle z jemně pogumovaného plastu lze natáčet v rozsahu cca ±15°, aby se měkké náušníky čalouněné umělou kůží přizpůsobily nerovnostem hlavy. Každá mušle je osazena širokopásmovým dynamickým měničem o průměru 40 mm. Veškeré přípojky, ovládací prvky i mikrofon jsou soustředěny po obvodu pravé mušle. Trojice tlačítek slouží k ovládání hlasitosti a volbě skladeb, respektive párování na platformě Bluetooth a příjmu telefonních hovorů. Přípojky tvoří dobíjecí port mini USB a zdířka pro 3,5mm jack, pokud sluchátka využíváme v pasivním režimu, tedy vypnutá.

Modrý zub šetří baterii
Specifikace Bluetooth odpovídá verzi 4.0, jejíž klíčovou vlastnost představuje nižší energetická náročnost, která zvyšuje životnost vestavěné lithium-polymerové baterie (3,7 V/250 mAh) na jedno nabití – na to nepotřebujeme více než dvě hodiny. Její výdrž postačuje až na osm hodin poslechu hudby, zatímco doba pohotovostního režimu činí až 180 hodin. Příslušenství obsahuje kromě nabíjecího kabelu USB–mini USB také signálový kabel o délce 1,2 m s tužší, zato však velmi houževnatou izolací, který na obou stranách končí přímými poniklovanými 3,5mm jacky. Sluchátka Beat Blaze B-1 nabízejí v bezdrátovém režimu i po kabelu čistý, kmitočtově vyrovnaný zvuk. Ten sice postrádá jemné detaily a rezervy má také ve větší transparentnosti, ale to jsou limity i pro leckterý model zvučnější značky, za který si připlatíme třeba i tisícikorunu navíc. Pokud sluchátka Lamax Beat Blaze B-1 vnímáme jako jednoduchý úhledný headset, nelze proti nim vzhledem k ceně příliš namítat.

LAMAX BEAT BLAZE B-1: 1 190 Kč
Rivalové: Jam Audio Transit HX-HP420RD (1 490 Kč); T’nB Shine Black Bluetooth (1 190 Kč)

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑