Hifi

Publikováno 22. listopadu 2016 | Miroslav Láb

0

Basy tvrdí bedny

Série reproduktorových soustav Performa 3 je druhá nejvyšší řada ve výrobním programu a zahrnuje celkem devět modelů od podlahovek a regálovek, až po soustavy domácího kina. Model F206, druhý nejvyšší v řadě Performa 3, je podlahová, třípásmová soustava s bassreflexovou ozvučnicí. Soustavy Revel jsou osazeny měniči z vlastního vývoje a výroby. Vysokotónový reproduktor má hliníkovou vrchlíkovou membránu, které je předsazen prstencový difuzor s funkcí akustické čočky. Spolu s krátkým zvukovodem zaručuje kmitočtově vyrovnané směrové charakteristiky. Středotónový a dva hlubokotónové reproduktory mají hliníkové membrány a koše odlité ze slitiny hliníku. Vysoká tuhost všech komponentů, spolu s linearitou magnetického obvodu, je zárukou nízkého zkreslení i při vyšších poslechových hlasitostech. Hliníkové kuželové membrány jsou navíc zpevněny hvězdicovým žebrováním. Vlastní skříň soustavy má boční a zadní stěnu spojitě zaoblené, což zaručuje potlačení stojatých vln uvnitř soustavy. Navíc zaoblené čelní hrany a „vyboulená“ nástavba na horní stěně eliminují difrakce. Na spodní straně soustavy je pro zvýšení stability půdorys zvětšen o rozšířený sokl, vespod opatřený maticovými zděřemi, do nichž lze našroubovat hroty – spiky. Na povrchu jsou skříně upraveny laky s vysokým leskem (bílým, černým), nebo dřevěnou dýhou. Všechny reproduktory jsou v jedné ose pod sebou a pod nimi je vyústěn rezonátor bassreflexu. Soustava tak vypadá pěkně a čistě i bez krycího rámečku. Textilní krycí rámeček se na přední stěnu upevňuje skrytými magnety. Pasivní výhybka je vyvedena pouze pro klasické, dvoudrátové připojení.

Na čem se testovalo
Test proběhl s využitím následujících komponentů: CD přehrávač Yamaha CD-S2100, integrovaný zesilovač Mark Levinson No 585, MacBook Pro, kabely Krautwire. Jako testovací jsem vybral CD nahrávky Reference Recording RR-S1CD, Reference Classic-First Sampling (1990), Rolling Stones: Bridges to Babylon (Virgin Records, 1997), Miles Davis: Kind of Blue (Columbia, 2009), Antonín Dvořák: Koncert h moll (Harmonia Mundi, 2005), Miles Davis: Sketches of Spain (Columbia, 1997), Diana Krall: The Look of Love (Verve 2002), Tchaikovsky: 1812 (Telarc, 2001).

Netopýří ucho
Základem muziky jsou basy, a ty jsou u Revel F206 dostatečně hluboké s pevnými konturami. Na spodky navazuje řečové pásmo, vokály jsou klidné, spojité, rozčleněné ve sborech Čajkovského i Rolling Stones. Zbytek pásma je bez omezení a bez rezonancí. Subjektivní kontrola jednotlivých kroků při vývoji se pozitivně projevuje na muzikálnosti a vyváženosti reprodukce. Snímky akustických záznamů jsou přirozené jak spektrálně, tak dynamicky s přesvědčivou lokalizací. Dobré bedny!

REVEL F206 PERFORMA 3: 108 900 Kč/pár

Tags:


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑
 • Aktuální číslo

  Aktuální číslo

  • Test: True Wireless sluchátka do šesti tisíc korun
  • Kdo s koho: 4K Ultra HD Blu-ray přehrávače Panasonic DP-UB450EG-K vs. Sony UBP-X700
  • HIGH FIDELITY
  • Profily

   

  Název a logo STEREO & VIDEO jsou chráněny ochrannou známkou zapsanou Úřadem průmyslového vlastnictví pod ev. č. 359725.

 • Aktuální články

 • Rubriky

 • Užitečné odkazy

 • Heureka.cz

 • S&V je členem mezinárodní organizace EISA

  Co je EISA?

  The European Imaging and Sound Association, která v roce 2012 oslavila třicetileté výročí založení, je sdružení 50 šéfredaktorů specializovaných časopisů z 19 zemí Evropy. EISA každoročně volí nejlepší výrobky, EISA Awards, v oborech Video, Audio, Domácí kino, Mobilní přístroje, Foto a Elektronika do automobilu. Stereo & Video unikátně zastupuje Českou republiku v porotách prvních čtyř kategorií. Plnohodnotným členem EISA se náš časopis stal již v srpnu 1994.