Audio

Publikováno 10. února 2018 | Stanislav Malý

0

Beyerdynamic: Nová éra sluchátkového poslechu?

S bluetoothovými sluchátky Aventho Wireless přináší Beyerdynamic novou zkušenost s poslechem hudby. Konstrukcí navazují na model T 51 (test v S&V 10/16): Měniče s extrémně silnými magnety umožní hlasitou reprodukci s malým příkonem, kodek aptX HD bezeztrátový přenos signálu. Světovou novinku přináší vylepšení reprodukce s firemní aplikací MIY (Make it Yours). Dříve se považoval sluchátkový zvuk za neměnný.

Aventho wireless ve dvojím barevném provedení

Vnímání reprodukce sluchátek je ale individuální, velikost i tvar uší nejsou stejné. Reprodukce především basů je závislá na tom, jak sluchátka na/v uších sedí: čím větší plochou doléhají, tím lépe. Záleží též na tvaru boltců, jež směrují zvuk dovnitř uší (každý si může ověřit, že stačí posunout sluchátka kousek dopředu či dozadu – a hned slyšíme změnu). Na trhu narazíme na modely s kalibrací: pomocí mikrofonů v mušlích optimalizují reprodukci na konkrétní ucho (jako např. AKG N90Q – viz S&V 7/16, EISA 2016–2017, nebo JBL Everest Elite 750NC – S&V 7/17, EISA 2017–2018). Aplikace MIY jde dál, upraví každému reprodukci dle jeho sluchových schopností!

Sluch se věkem každému mírně zhoršuje (vysoké frekvence), lidé také vnímají úzká frekvenční pásma slaběji či hlasitěji, jenže každý jinak. Beyerdynamic využil know-how berlínských sluchových specialistů, Mimi Hearing Technologies, kteří testovali a personifikovali reprodukci více než milionu klientům (mimochodem tzv. Soundcheck – „Stav sluchu“ – má certifikaci pro lékařské účely).

Aplikace MIY

Stačí do smartphonu instalovat MIY a zadat rok narození. Program pak vyšle řadu frekvencí s různou hlasitostí: když je neslyšíte, klepnete na obrazovku. Trvá to šest minut, po vyhodnocení vyskočí zpráva: sluch je/není v normě (v závislosti na věku). Provede každým přehrávačem. Skvělé řešení, poslech se změní na individualizovaný zážitek! MIY umí stupeň korekce snížit na 20/40/60 či 80 %. Funkce Tracking šetří sluch, sleduje individuální „zatížení“ uší: měří dobu a hlasitost reprodukce a ukáže, kolik procent denní dávky již posluchač využil. Sluchátka Aventho jsou ideálním společníkem na cesty, akumulátor vydrží přes 22 hodin, poslech může poté pokračovat připojením kablíku. Za mimořádný zážitek se připlácí, u nás se dají koupit u různých prodejců za cenu od cca 11 400 Kč.


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑