Audio

Publikováno 11. března 2019 | Pavel Víšek

0

Flexibilní reprobedýnka

Přenosné bezdrátové reprosoustavy i reprosystémy jsou už nějaký čas velice oblíbené a tomu také odpovídá jejich široká nabídka. Kdo hledá všestranný a navíc stylový přístroj, neměl by přehlédnout nebývale kompaktní dvoupásmovku Breeze One německé značky Quadral.
Jedná se sice o monoaurální konstrukci, jak je u nejmenších komponentů obvyklé, ale souběžně lze snadno propojit vícero reprosoustav, a nejenom v jedné místnosti, takže se nabízí i pro jednoduchý multiroomový systém. Bedýnka Breeze One patří spíše do domácího prostředí, protože z bezdrátových rozhraní nabízí vedle Bluetooth i wifi a v návodu chybí také informace o certifikaci IP, tedy stupni krytí, který určuje odolnost elektrických zařízení proti vniknutí cizího tělesa a vody. Tomu ostatně odpovídá precizní provedení obou verzí s kabinety v černém či bílém polomatném laku s hliníkovými doplňky a ovládacími prvky z hliníku, anodizovaného do černé, respektive přírodní barvy kovu.

Snadné ovládání
Pravoúhlá ozvučnice má stěny z MDF desek, jako je tomu u „dospělých“ reproduktorových soustav, oba měniče chrání před poškozením i pronikáním drobných nečistot nízké, hustě perforované vrchlíky, opatřené na vnitřní straně průzvučnou tkaninou. Tweeter s malou kalotou (o 19 mm) doplňuje středobasáček (o 115 mm), jehož kónickou membránu pohání robustní feritový magnet. Soustavu budí výkonový zesilovač, který pracuje ve třídě D a umí dodávat trvale výstupní výkon až 25 W, což je pro dané využití rezerva více než dostatečná (při ozvučení větší místnosti pomůže případně svým akustickým výkonem další soustava Breeze One). Většinu fyzických ovládacích prvků a všechny kontrolky soustřeďuje hliníkový panýlek, zasazený do horní stěny kabinetu. V první řadě jde o tlačítkový vypínač (kontrolka je v aktivním stavu zelená), volič vstupů (červená patří wifi, modrou má tradičně vyhrazeno Bluetooth a zelená indikuje jediný linkový vstup) a dvě tlačítka elektronické regulace hlasitosti, následuje druhá linie se čtyřmi předvolbami pro internetová rádia nebo hudební playlisty, abychom nemuseli hned sahat po chytrém telefonu či tabletu s instalovanou firemní aplikací Breeze Player, která je dostupná ve verzích pro operační systémy Android a iOS. Zadní stranu kabinetu tvoří z velké části hliníkový panel, na němž najdeme tlačítka WPS a BT PAIR (pro rychlé připojení k domácí síti, respektive párování s kompatibilní „modrozubou“ technikou), linkový vstup pro 3,5mm jack a port USB-A, který slouží výhradně k dobíjení či napájení třeba smartphonu. Výčet prvků uzavírá zásuvka pro napájecí šňůru, vyústění bassreflexu, posilující reprodukci basů, a fortelné kožené poutko pro pohodlné přenášení.

Síťový klient
Zmíněná aplikace Breeze Player je stabilní a její ovládání jednoduché, byť vyžaduje základní znalost dnes už víceméně kosmopolitní angličtiny. Pokud je Breeze One připojena k wifi, nabízí se k poslechu bezpočet internetových rádií prostřednictvím serveru radio.net, přímou podporu mají i majitelé účtů u dvou nejrozšířenějších streamovacích služeb Spotify a Tidal, další obsah však samozřejmě zprostředkuje Bluetooth, záleží na tom, co máme ve smartphonu či tabletu instalováno. O kapacitě instalované baterie se návod nezmiňuje, ale na jedno nabití soustava při poloviční hlasitosti vydrží hrát až 20 hodin, užitečnou finesou ve výbavě je ochrana proti jejímu přebíjení. Výbava zahrnuje dva kabely, napájecí a signálový, zakončený 3,5mm jacky. Reprosoustava Breeze One hraje čistě a za vyváženým zvukem lze tušit vestavěný digitální signálový procesor, který nám „ordinuje“ na její kompaktní rozměry velice slušný basový základ. Společně s chytrým mobilem zastoupí typický domácí mikrosystém, proti kterému je však podstatně flexibilnější.

QUADRAL BREEZE ONE: 7 900 Kč
Rivalové: Bluesound Pulse Flex (7 990 Kč)


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑