Novinky

Publikováno 10. dubna 2019 | Redakce

0

Společnosti IKEA a Sonos si novým způsobem posvítily na zvuk

Zvuk prokazatelně zlepšuje náladu a k atmosféře v domácnosti přispívá stejnou měrou jako třeba koberec, umělecké dílo nebo pohovka. Společnosti IKEA a Sonos, které se rozhodly zpřístupnit skvělý zvuk každému, nyní představují první výrobky ze série SYMFONISK – jedním z nich je nejhlasitější stolní lampa na světě.

Zvuk a světlo jsou dva velmi důležité prvky pro navození správné nálady kdekoli v domácnosti. Rozsviťte světlo a z tmavého, statického prostoru je rázem místo, kde budete rádi trávit každou volnou chvilku. Zvyšte hlasitost a šedavé pondělí se v mžiku promění ve skvělý den. Jak lépe začít spolupráci, než spojit dva výrobky v jeden? IKEA a Sonos stojí za vznikem stolní lampy s Wi-Fi reproduktorem SYMFONISK. Společně tak vytvořily skvěle znějící i vypadající kus nábytku, který ladně splyne s každou domácností a naplní ji kvalitním zvukem.

„Od začátku jsme věděli, že chceme zpochybnit tradiční vzhled moderních technologií. Design lampy s reproduktorem částečně vychází z myšlenky ohniště – z jednoho prvku, který šíří hřejivé světlo i zvuk,“ říká Iina Vuorivirta, jedna z návrhářek IKEA of Sweden, která se podílela na vzniku stolní lampy SYMFONISK.

Zatímco IKEA stojí za znalostmi v oblasti zařízení domácnosti a designu, společnost Sonos přispěla svými obsáhlými vědomostmi o zvuku. „Náš design musel být na 100 % věrný kvalitě Sonos, a to bez jakýchkoli kompromisů. Zároveň jsme ovšem chtěli vytvořit něco zcela nového,“ říká Iina Vuorivirta.

Tad Toulis, vicepresident pro design ve společnosti Sonos, říká: „Zvuk je silnou součástí naší identity – bez ohledu na to, zda právě posloucháte smích svého dítěte nebo oblíbený hit vaší maminky z 80. let. Vždy jde o hluboce emocionální součást našich životů.“

„Toto partnerství bylo o společném nadšení, hodnotách a znalostech dvou společností. IKEA a Sonos pochopily důležitost dobrého zvuku a jeho potenciál pozitivně ovlivňovat život v domácnosti mnoha lidí. Rozhodli jsme se vytvořit výrobky, které by ani jeden z nás nedokázal a nemohl vytvořit bez pomoci toho druhého. Vzhledem k tomu, že zvuk a světlo jsou nástrojem, který se podílí na atmosféře daného místa, jsme se rozhodli vytvořit výrobek, který v sobě propojuje obojí – lampu s reproduktorem SYMFONISK,“ říká Tad Toulis.

Pro IKEA je oblast zvuku součástí větší cesty směrem k chytré domácnosti, na kterou se vydala v roce 2015 prostřednictvím výrobků pro bezdrátové dobíjení a ve které krůček za krůčkem pokračuje stále dál. „Vytváření příjemné atmosféry a pohodlí je ústředním prvkem konceptu IKEA Home Smart. Série SYMFONISK je navržena právě s ohledem na tuto skutečnost. IKEA neustále hledá nápady, jak zlepšit životy lidí v domácnosti. Začleněním technologií do výrobků a řešení pro zařízení domácnosti to můžeme dělat mnohem lépe,“ říká Björn Block, Business Leader pro IKEA Home Smart v IKEA of Sweden.

Série SYMFONISK obsahuje stolní lampu s Wi-Fi reproduktorem a polici s Wi-Fi reproduktorem. Oba výrobky jsou kompatibilní s výrobky z nabídky společnosti Sonos a lze je ovládat prostřednictvím aplikace Sonos. Začátek prodeje na českém trhu i cena budou ještě upřesněny později.

Stolní lampa s Wi-Fi reproduktorem SYMFONISK
IKEA a Sonos stojí za vznikem stolní lampy s Wi-Fi reproduktorem SYMFONISK. Společně tak vytvořily skvěle znějící i vypadající kus nábytku, který ladně splyne s každou domácností a naplní ji kvalitním zvukem. Stolní lampa SYMFONISK kombinuje světlo a zvuk v jednom výrobku tak, aby vaše domácnost nebyla přeplněná zařízeními a kabely.

Policový reproduktor s Wi-Fi SYMFONISK
S policovým reproduktorem SYMFONISK zákazníci získají skvěle propojený multifunkční reproduktor za dostupnou cenu. Policový reproduktor nabízí spoustu možností využití ve všech částech domácnosti. Můžete jej schovat nebo vystavit. Dohromady s konzolí váží 3 kg. Pomocí háčků ho připevníte téměř na jakoukoli kuchyňskou tyč – můžete jej postavit svisle nebo vodorovně.

 

Nová série SYMFONISK bude poprvé k vidění od 9. do 14. dubna v Miláně na veletrhu Salone del Mobile (Torneria Tortona, Via Novi 5).


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑