Hifi

Publikováno 29. dubna 2019 | Miroslav Láb

0

Porsche není zadarmo

Sluchátek je přetlak, a proto je nanejvýš vhodné na nové modely upozornit jejich kvalitou, designem nebo nejlépe obojím! Bezdrátová Bluetooth sluchátka Space One Wireless anglické firmy KEF splňují oba předpoklady úspěšného výrobku.
Design Space One už podle označení vznikl v ateliérech Porsche a jeho dokonalost potvrzuje ocenění Red Dot za rok 2017. Kromě tvarového řešení jsou v návrhu důležité také vybrané materiály. Začneme-li odshora, masivní spojovací most je potažen jemnou polstrovanou kůží, stejnou jako u potahu náušníků. Díly mostu tvoří přesné odlitky z hliníkové slitiny a na ně navazují robustní kardanové závěsy ze stejného kovu. Při přenášení se mušle sklopí pro snadný transport v zavazadle nebo zavěšení na krku. Sluchátka jsou circumaurální a mají systémy v uzavřené ozvučnici, která je v horní části otevřena akustickým odporem podporujícím naladění na nejnižších kmitočtech. 40mm měniče jsou osazeny neodymovými magnety o průměru 20 mm. Lehké membrány mají extrémně odlehčené kmitačky navinuté CCAW vodičem (Cooper-clad Aluminum Wire, tedy s měděným jádrem potaženým hliníkovou vrstvou) a kombinace těchto lehkých materiálů zaručuje výborný přenos nízkých kmitočtů i pásma základních tónů velkou rychlostí. Na tyto nestandardní prvky navazuje odpovídající elektronika.
Jak jsme již zmínili, sluchátka mají uzavřenou ozvučnici, což je základní předpoklad pro použití technologie Automatic Noise Cancelling, systému pro potlačení okolních hluků. Nevýměnné AAA akumulátory se nabíjejí prostřednictvím běžného USB napáječe a při plném nabití vydrží až 50 hodin provozu. Na pravé mušli je posuvný třípolohový přepínač Bluetooth a Noise Cancelling. Další tři tlačítka jsou určena pro regulaci hlasitosti, přijímání hovorů, případně přeskakování tracků při poslechu z mobilního telefonu. Ovládání je jednoznačné a jen musíte natrénovat, kde nahmátneme přepínače. Indikace stavu je avizována vícebarevnou LEDkou a především anglickým hlášením při zvolení funkce. Na stejné mušli jsou USB konektor pro nabíjení a 3,5mm zásuvka pro kabelové připojení. Jako většinu bezdrátových sluchátek lze Space One připojit i kablíkem zakončeným 3,5mm jacky. Vzhledem k nízké impedanci je tento model vhodný pro osobní přehrávače nebo mobilní telefony. V případě, že připojíme kablík s mikrofonem a regulátorem hlasitosti t z příslušenství, můžeme sluchátka využívat pro telefonování bez aktivace Bluetooth. V příslušenství je také redukce pro konektory v letadlech. Zvolíte-li připojení kabelem, lze přesto využívat funkci ANC. Tím, že je vypnuta Bluetooth komunikace, prodlouží se při pasivním kabelovém připojení provoz ANC na baterie o 50 %.
Při kabelovém spojení se zdrojem signálu má reprodukce hodně hluboké, přesvědčivé basy, pásmo základních kmitočtů je vyvážené, výšky jemné, nezkreslené. Automatic Noise Cancelling je hodně účinný a nemá vliv na charakter reprodukce – a je lhostejné, zdali je signál distribuován pomocí Bluetooth nebo kabelem. Bez Noise Cancelling je reprodukce otevřenější, exaktnější, s přehlednějším prostorem. Bluetooth přenos nemá chybu, basů je stále dostatek, po zapojení ANC je efekt stejný jako u připojení kabelem, cenou za potlačení okolních hluků je nepatrná změna v prostorovosti.

KEF PORSCHE DESIGN SPACE ONE WIRELESS: 9 990 Kč
Rivalové: B&O Beoplay H9i (10 999 Kč); Sony WH-1000XM3 (S&V 3/19, 9 990 Kč)


O autoroviNapsat komentář

Zpět nahoru ↑